2 ניסיונות פיגוע בירושלים ובחברון

שבת של טרור: מחבל ניסה לדקור יהודי סמוך ליישוב היהודי בחברון, ונורה על ידו. בירושלים – מחבל ניסה לדקור שוטרי מג"ב ונורה. כוחות הביטחון עורכים סריקות בשני המוקדים. לא היו נפגעים, והמחבלים חוסלו

שני ניסיונות פיגוע בבוקר שבת. מחבל פלסטיני ניסה לדקור יהודי סמוך ליד בית הדסה שביישוב היהודי בעיר חברון. מדובר צה"ל נמסר כי האזרח, שמתגורר במקום, הגיב בנשק שהיה ברשותו, ירה במחבל ופצע אותו אנושות. לאחר הוא מכן הוא מת מפצעיו והאזרח עצמו לא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

היהודי חזר מתפילה במערכת המכפלה, ובדרך התנפל עליו הפלסטיני וניסה לדקור אותו. המקום בו אירע ניסיון הדקירה מהווה נקודת חיכוך בין פלסטינים שמיידים אבנים לחיילים ומתנחלים. כוחות צבא רבים נמצאים במקום ועורכים סריקות בשכונות הפלסטיניות הסמוכות ליישוב היהודי.

זמן קצר לאחר מכן, בירושלים, מחבל ניסה לבצע פיגוע דקירה ברחוב רב החובל שבשכונת ארמון הנציב, נורה ונהרג. המחבל הוא הוא מועתז עויסאת, נער פלסטיני בן 16 מג'בל מוכבר.

"עירנות האזרח הביאה לנטרול המחבל"

אזרח יהודי פגש בצוות של שוטרי מג"ב במילואים בסמוך לטיילת ארמון הנציב, וסיפר להם כי הבחין בצעיר ערבי שמסתובב עם תיק באופן חשוד. הצוות החל מיד בסריקות, איתר את החשוד ברחוב הרב חובל וניגש לבדוק אותו. המחבל מסר את תעודת הזהות שלו ותוך כדי בדיקה שלף סכין וניסה לדקור את השוטרים. המחבל הצליח לפגוע קל בידו של הקצין בצוות. השוטרים הגיבו במהירות, ביצעו ירי, ניטרלו אותו והרגו אותו.

מפקד מרחב קדם, נצ"מ חיים שמואלי ציין כי יש לשבח את האזרח על עירנותו שהביאה לנטרול המחבל ומניעת פגיעה בחפים מפשע. "שוב מדובר בנער צעיר שכלל הנראה גמלה בליבו החלטה לבצע פיגוע. אני קורא לכל ההורים, באשר הם, לגלות ערנות ואחריות כלפי ילדיהם והתנהגותם, בדגש להשפעות מזיקות", ציין.

אתמול לוחם נדקר על ידי מחבל פלסטיני באזור קריית ארבע. צוותי מד"א שהוזעקו למקום הפיגוע פינו את החייל כשהוא במצב בינוני לבית החולים שערי צדק בירושלים. המחבל חוסל בזירת הפיגוע.
האירוע התרחש סמוך לשעה 13:30 בכביש 35, בין אדורה למחסום תרקומיה. המחבל הפלסטיני התחזה לעיתונאי, ולבש אפוד עם הכיתוב "עיתונות" באנגלית ואף נשא מצלמה בידו.

לאחר זמן מה שהמחבל נע באזור, הוא הגיח עם סכין בידו ודקר את החייל בגבו ובידיו. כוחות מגדוד "צבר" מחטיבת גבעתי שהיו במקום הגיבו במהירות וירו לעבר המחבל.

מוקדם יותר אתמול סוכל פיגוע נגד כוחות מג"ב בעיסאוויה לאחר שכלב איתר מטען צינור שהונח במקום. על פי ההערכות המטען היה אמור לפגוע בכוחות הביטחון או שיועד לפגוע ביעד שונה במעקב העיר. במסגרת ההיערכות המבצעית הרחבה בירושלים, ופריסת הכוחות, הגיע רס"מ ארז כהן עם הכלב "תאז" לסייע לכוחות בשכונה.

במהלך הסריקה המבצעית שביצע, איתר הכלב מטען נפץ מסוג צינור בסמוך למחסום הבידוק ממנו יוצאים תושבי עיסאוויה לכיוון כביש מעלה אדומים. במחסום הבידוק מוצבים שוטרי פלוגת המילואים של מג"ב, הבודקים את היוצאים במטרה לאתר ולמנוע אפשרות לפגיעה בתושבי העיר ירושלים.

אירועים אלה התרחשו לאחר שאתמול בשעות הלילה הגיעו כמאה מתפרעים פלסטינים למתחם קבר יוסף והעלו אותו באש. כוחות הביטחון הפלסטיניים הצליחו להשתלט על השריפה ובאירוע לא היו נפגעים. מושל שכם גינה את האירוע, ומספר שעות אחר כך - גם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.