מקורבי הקצין שהודח בעקבות תקרית שבירת המצלמות: "התריע מהסכנה"

בעקבות פיגוע הדקירה בו נפצע חייל בידי מחבל מחופש לעיתונאי, יוצאים מקורביו של סגן א' מתקרית שבירת המצלמות להגנתו וקוראים לבטל ההחלטה להדיחו מתפקידו. אלפים חתמו על עצומה לבטל את ההחלטה: "היום זה ברור שפעל כשורה"

על רקע פיגוע הדקירה בדרום הר חברון, בו מחבל מחופש לעיתונאי תקף חייל מחטיבת גבעתי ופצע אותו קל, יוצאים כעת מקורבי הקצין שהודח בעקבות תקרית שבירת המצלמות בחודש שעבר להגנתו: "היום זה ברור שהוא פעל כשורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חבל שבצבא לא הפנימו את הסכנה כפי שצפה אותה סגן מפקד הפלוגה", אמרו בסביבתו של סגן א' שהודח מתפקידו לפני כשבועיים. "פתאום באיחור של כמה שבועות כולם מבינים את הסכנה. אסור לצלמים להתקרב לכוח צבאי - בטח בהפרת סדר או בשטח שהוא עוין. זה הזמן להחזיר אותו לשירות".

בתקרית שתועדה ואירעה בסוף החודש שעבר בכניסה לכפר בית פוריק, נראים שני חיילי גבעתי, בהם גם סגן א', מנפצים מצלמות של שני עיתונאים מסוכנות הידיעות הצרפתית. אחד מהצלמים טען שהותקף ונהדף לצד הדרך כשהוא מאוים בנשק.

בשלב זה התיק הפלילי במשטרה הצבאית בעניינו של א' עדיין נמשך. הקצין עצמו ערער באמצעות סנגורו על ההחלטה להדיח אותו - וטרם קיבל תשובה. בתוך כך פתח היום אחד מקציני החטיבה בעצומה נגד ההחלטה להרחיקו מהתפקיד. לטענת הקצין "סגן א' צפה את האיום מפני כלי התקשורת והתריע מול מפקד האוגדה בעת ההדחה כי מדובר בסכנה". כמעט 4,000 בני אדם כבר חתמו על העצומה התומכת בהחזרת א' לתפקידו.

סנגורו של סגן א', עורך הדין עידן פסח ממשרד עורכי הדין כץ, קוזניץ, פסח ושות', ציין כי "הקצין טען לכל אורך הדרך וגם בתחקירים שנערכו כי שהותם של הצלמים בשטח שיבשה את פעילות הכח ולכן פעל משיקולים מבצעיים בלבד על מנת להרחיק את הצלמים בכל מחיר כדי לחלץ חייל פצוע".

המחבל בחולצת עיתונאי

עורך הדין פסח הוסיף כי "הבוקר למרבה הצער התברר כי החשש אכן אומת, והעובדה כי בוצע פיגוע כנגד חיילים בכסות של צלמי תקשורת מוכיחה מעל לכל כי הקצין צדק ופעל כשורה וכי ההחלטה להדיחו חוטאת לשיקולי צה"ל. אנו קוראים למפקדי צהל ולשר הבטחון להורות על השבתו של הקצין לאלתר לתפקידו ולסגור את התיק הפלילי שנפתח כנגדו ללא הצדקה".

הפיגוע בדרום הר חברון התרחש סמוך לשעה 13:30 בכביש 35, בין אדורה למחסום תרקומיה. המחבל הפלסטיני התחזה לעיתונאי שלבש אפוד עם הכיתוב "עיתונות" באנגלית ואף נשא מצלמה בידו.

עו"ד עידן פסח

לאחר זמן מה שהמחבל נע באזור, הוא הגיח עם סכין בידו ודקר את החייל בגבו ובידיו. כוחות מגדוד "צבר" מחטיבת גבעתי שהיו במקום הגיבו במהירות וחיסלו את המחבל. צוותי מד"א שהוזעקו למקום הפיגוע פינו את החייל כשהוא במצב בינוני לבית החולים שערי צדק בירושלים.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני