כוחות הביטחון נערכים להתמודדות עם "יום הזעם" עליו הכריזו הפלסטינים

בירושלים החליטה המשטרה להגביל את גיל המתפללים המוסלמים בהר הבית מחשש להפרות סדר, וגם בשאר חלקי העיר נערכים בכוחות מתוגברים. בגזרת עזה נפרשו כוחות נוספים מחשש להסלמה

הר הבית, ארכיון (עמית ולדמן)

אחרי יממה שקטה באופן יחסי, נערכים הבוקר (שישי) במשטרה ובצבא להתמודדות עם "יום הזעם" עליו הכריזו אמש חמאס ופת"ח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההערכה, מיעוט האירועים אתמול נבע משילוב של חג מוסלמי ושל צעדים ביטחוניים, אך המתיחות בירושלים נותרה גבוהה מאוד, בין היתר בשל העובדה שהכתר שהוטל על שכונות וכפרים מסוימים במזרח ירושלים משיג גם השפעה שלילית - זעם ותסכול אצל רבים בשל הבדיקות הקפדניות בכניסות מהכפרים שגורמות להם להגיע באיחור רב למקום העבודה.

כל הפלגים הפלסטינים הכריזו על יום זעם וקראו לצאת ולהתעמת עם כוחות הביטחון בנקודות החיכוך. במקביל מנסים גורמים ברשות להרגיע את השטח בגדה המערבית. אתמול עצרו מנגנוני הביטחון הפלסטינים 12 פעילי חמאס.

היערכות נוספת גם בדרום

לקראת תפילות יום השישי בהר הבית, הודיעה משטרת ירושלים כי תוטל הגבלת גיל על כניסת המוסלמים למתחם ההר, ורק גברים בני 40 ומעלה יורשו להיכנס. מפקד המחוז ניצב משה אדרי הוסיף כי המשטרה ממשיכה לפעול בכוחות מתוגברים ברחבי העיר, בדגש על העוטף, סמטאות העיר העתיקה, וצירי תנועת מתפללים לכותל המערבי והר הבית.

ממשיכים לפעול בכוחות מתוגברים בי-ם (פלאש 90, נתי שוחט)

בגזרת הדרום נערך צה"ל לאפשרות של הסלמה ושל ניסיונות חדירה נוספים. גדודים של חיל הרגלים נפרשו בגבול הרצועה, ובאזור אף נפרשה סוללת פטריוט. זאת בנוסף לשני גדודי גולני שכבר נמצאים ומתגברים את הכוחות.

בתוך כך, חידדו אמש הפלסטינים את אופי ההגנה הבינלאומית שהם דורשים, במודל כוח הפקחים הבינלאומי בחברון - כך אמר השגריר הפלסטיני באו"ם.