הנער המחבל: הגענו לדקור יהודים

אחמד מנאסרה בן ה-13 עדיין מאושפז בבית החולים הדסה, לאחר שנוטרל כשדקר נער בן גילו בפסגת זאב בירושלים. בחקירתו הודה כי הוא ובן דודו בן ה-15 הגיעו לשכונה היהודית כדי לבצע פיגוע וטען כי עשו זאת "בגלל הפגיעה באל-אקצא"

ביומיים האחרונים ניצב אחמד מנאסרה, המחבל בן ה-13 שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב, במרכזה של מלחמת גרסאות מתוקשרת בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית. למרות שתחילה הכחישה משפחתו כי ביצע פיגוע, בחקירתו הודה מנאסרה כי הגיע עם בן דודו לפסגת זאב כדי לדקור יהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנאסרה מאושפז מאז תחילת השבוע בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שנוטרל כשדקר נער בן גילו ופצע אותו פצעים קשים. בחקירה שנערכה לו בחדר בית החולים הבהיר כי המניע לפיגוע היה בשל טענות על כך שישראל פוגעת במסגד אל-אקצא ומפרה את הסטטוס קוו בהר הבית.

אתמול עורר יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן סערה כשטען כי ישראל "הוציאה להורג" את מנאסרה. היום התפרסם סרטון ובו נראה מנאסרה כשהוא שוכב אזוק למיטתו ולצידו מגש האוכל שהוגש לו בבית החולים. הוא נפצע באורח קשה מאוד במהלך נטרולו אבל בימים האחרונים חל שיפור ניכר במצבו, שמוגדר כעת בינוני.

זירת הפיגוע בפסגת זאב (רויטרס)

הערב כינס ראש הממשלה נתניהו מסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה ובה התייחס ישירות לנאום אבו מאזן. "רק אתמול הוא האשים את ישראל בהוצאה להורג של נער פלסטיני 'תמים וחף מפשע'", אמר. "אז הנה האמת: קודם כל הוא לא מת, הוא חי. שנית, הוא לא תמים. שלישית, הוא לא חף מפשע. הוא ניסה לרצוח ילד בן 13 שנסע על אופניים - זה החף מפשע האמיתי".

קרב גרסאות. נתניהו ואבו מאזן (רויטרס)

אתמול פרסמה משטרת ישראל את תיעוד פיגוע הדקירה בשכונת פסגת זאב, לאחר שקרובי משפחתו של מנאסרה טענו כי המחבלים בני הדודים הם אלו שנפלו קורבן לתקיפה. בתמונות מתוך מספר מצלמות אבטחה שמוצבות באזור נראים שני הנערים כשהם אוחזים בסכין ומחפשים אחר קורבן - עד שנתקלו בצעיר בן 25, רדפו אחריו ולבסוף דקרו אותו ופצעו אותו באורח קשה.

לאחר מכן המשיכו בריצה עם סכינים שלופים עד שהגיעו לחנות ממתקים סמוכה, ממנה יצא באותו רגע ילד יהודי בן 13 ועלה על אופניו. השניים תפסו אותו, דקרו אותו בצוואר ופצעו אותו אנושות. חסן מנאסרה בן ה-15 נהרג במהלך נטרולו, אחמד נפצע קשה ופונה לבית החולים.