נוקו מחשד השניים שנעצרו בגוש דן

במשך כשעה נחסמו צירים מרכזים בת"א, רמת גן וגבעתיים כשבאזור התנהל מרדף אחרי רכב חשוד. בתום המרדף נעצרו שני ערבים שנבדקה מידע לפיו התכוונו לבצע פיגוע. בתום חקירה בשב"כ התברר - לא היה ולא ונברא

גוש דן, היום

בהלה נרשמה הבוקר (חמישי) ברחבי גוש דן בעקבות מרדף משטרתי נרחב אחרי שני בני מיעוטים ממזרח ירושלים שנחשדו בכוונה לבצע פיגוע. כעבור דקות ארוכות של מתח הם נעצרו ונלקחו לחקירת שב"כ, שם התברר כי השניים כלל לא מעורבים בתכנון פעילות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המרדף, שבמהלכו נחסמו כמה מצירי התנועה המרכזיים בגוש דן, כלל עשרות ניידות וגם מסוקים שסרקו את השטח מהאוויר. בהלה רבה נרשמה בעיקר בגבעתיים, שם התמקדו רוב החיפושים אחרי השניים, בגני הילדים בעיר אף קראו להכניס את הילדים ולהסתגר במבנים.

עוד כשהתנהל המרדף טען קבלן בניין מגבעתיים כי השניים מועסקים אצלו ואמר שאין להם כל כוונה לבצע פעולת זדון. הכוחות בשטח הצליחו כעבור שעה קלה לעצור את שני החשודים ובחקירתם התברר שאכן לא היו דברים מעולם.

הקבלן סיפר לחדשות 2 Online כי מדובר בשני פועלים שאותם הוא מכיר כבר קרוב לשנתיים והם עובדים באתר בנייה באזור בשלושת החודשים האחרונים: "הם ערבים ממזרח ירושלים ואתמול בכלל לא רצו לבוא בגלל הבלגן, אני שכנעתי אותם לבוא הנה".

הוא מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה, שלטענתו התנפלה עליו ועל העובד הערבי ללא כל הצדקה. "המשטרה התנהגה בצורה מגעילה, לא אכפת להם שאני יהודי. הם באו אלי עם אקדח לפנים, לעובד הם באו עם אקדח לראש כאילו אנחנו מחבלים", הוסיף הקבלן. "אין מצב בכלל שהם התכוונו לבצע פיגוע".