תיעוד: המחבל ש"הוצא להורג" - בחיים בבית החולים

יו"ר הרשות הפלסטינית האשים את ישראל בהוצאה להורג של המחבל בן ה-13 שביצע את הפיגוע בפסגת זאב. זאת למרות שהוא מאושפז מאז הפיגוע בביה"ח הדסה עין כרם. הסרטון שנחשף סותר סופית את טענת אבו מאזן

התשובה לתעמולה הפלסטינית השקרית: התמונות מנטרולו של המחבל הפלסטיני אחמד מנאסרה בן ה-13 שביצע את הפיגוע בפסגת זאב בראשית השבוע פורסמו ברשתות הערביות מלוות בטענה לפיה הוא "הוצא להורג" על ידי כוחות הביטחון הישראלים, טענה שעליה חזר גם יו"ר הרשות אבו-מאזן. אלא שהוא נותר בחיים והובהל לקבלת טיפול רפואי, היום (חמישי) מתפרסמות התמונות של הנער מבית החולים בישראל - שם הוא מאושפז וזוכה לטיפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שפורסמו היום נראה המחבל הצעיר כשהוא שוכב אזוק למיטתו כשלצידו מגש האוכל שהוגש לו בבית החולים. בעקבות הטיפול שלו הוא זוכה בימים האחרונים חל שיפור משמעותי במצבו - שמוגדר כעת בינוני. כמו כן אושר לבני משפחתו של מנאסרה לבקר אותו, ואחדים מהם שוהים לצד מיטתו בבית החולים. מאז הגיע למקום הוצמד לנער המחבל שוטר שנמצא לצדו 24 שעות ביממה.

הסערה סביב הטענות הפלסטיניות החריפה אמש בעקבות נאום לוחמני שנשא יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, במהלכו הוא שב על הטענה השקרית בנוגע לנער והאשים את ישראל בהוצאתו להורג. בלשכת רה"מ הגיבו בחריפות לפרסום וטענו כי אבו-מאזן מלבה את הטרור באמצעות הפצת התעמולה שבינה ובין המציאות - אין כל קשר.

המחבל - בחיים

במהלך נאומו אמר אבו-מאזן: "לא ניכנע לפני היגיון הכוח הנפשע ולפני מדיניות הכיבוש והתוקפנות שנוקטת מדינת ישראל ועדרי המתנחלים שלה, אשר מבצעים מעשי טרור נגד העם שלנו ונגד האתרים הקדושים שלנו ונגד בתינו ועצינו. לא נקבל את ההוצאה להורג של ילדינו בדם קר כפי שעשו לילד הזה אחמד מנאסרה ולילדים אחרים בירושלים ובמקומות אחרים בשטחים הפלסטינים".

ראש הממשלה נתניהו הגיב בחריפות לנאומו של אבו-מאזן ואמר: "דבריו הם דברי הסתה ושקר. הנער עליו הוא מדבר חי ומאושפז בהדסה לאחר שדקר ילד ישראלי בזמן שרכב על אופניו. בעוד ישראל שומרת על הסטטוס קוו בהר הבית, אבו-מאזן בדברי ההסתה שלו עושה שימוש ציני בדת וכך גורם למעשי טרור".

השקרים שהציגו הפלסטינים בנוגע לפיגוע לא הסתיימו שם: בריאיון לחדשות 2 טען אביו של אחד הנערים שביצעו את הפיגוע, כי הם בכלל הקורבנות בסיפור. "הילד הלך לקנות מהחנות שמול המקום בו הם נפגעו. באה מכונית ופגעה בו ובאו גם המתנחלים והמשיכו להרביץ לו. הבן שלי לא יודע איך מחזיקים סכין כדי לדקור. הוא בן 13, עדיין ילד". בתגובה פרסמה אמש המשטרה תיעוד של הפיגוע ממצלמות האבטחה הפרוסות במקום, שבו נראים הנערים בבירור כשהם נושאים סכינים, תוקפים ופוצעים באורח קשה צעיר בן 25 ונער בן גילם.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום גם הוא לטענות אבו מאזן. "האמת איננה יחסית", אמר בטקס השבעת שופטים. "אי אפשר להפוך רוצח לקורבן ולהאשים את הקורבן שביקש להגן על עצמו. אנחנו מדינת חוק ומשפט. הדמוקרטיה הישראלית מבוססת על חוק ומשפט. מדינת ישראל לא התפשרה מעולם ולא תתפשר לעולם, לא על המשפט ולא על הצדק".

בהכנת הידיעה השתתפה שושי חתוקה.