פרסום ראשון: עשרות סיורי צה"ל בגבעת התחמושת בוטלו

אלפי חיילים שהיו אמורים לבקר בתקופה האחרונה באתר בגבעת התחמושת ביטלו את הגעתם. הסיבה הרשמית: המצב הביטחוני. באתר המורשת מאוכזבים וקוראים לשנות את ההחלטה: "הצבא צריך לעשות כל שביכולות על מנת לבוא לירושלים"

חיילים בגבעת התחמושת, ארכיון (פלאש 90)

עשרות סיורים של צה"ל שהיו אמורים להתקיים בימים האחרונים באתר גבעת התחמושת בירושלים בוטלו במפתיע - כך נודע לחדשות 2 Online. על פי הערכות, כ-3,000 חיילים שהיו אמורים להגיע למקום - נאלצו לשנות את התוכניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שמתאם את הסיורים הללו לרוב הן מש"קיות החינוך ביחידות השונות. בתקופה האחרונה הן הודיעו למנהלי האתר כי הורו להן לבטל את הסיורים בשל המתיחות הביטחונית.

"אין יום שאנשים לא מגיעים לגבעת התחמושת, אבל הסיורים של צה"ל לא מתקיימים", סיפר לחדשות 2 Online מנכ"ל האתר כתרי מעוז. "בשבוע וחצי האחרונים וגם היום ריק פה מחיילים. היום היו אמורים להגיע כ-100 חיילים מגבעתי ואתמול זה בוטל. אני חושב שהצבא, שהוא הגורם המרגיע במדינה, היה צריך לעשות כל מה שביכולתו על מנת לבוא לירושלים".

ולא רק הסיורים נפגעים - כ-30 מתגייסים קיבלו לאחרונה הודעה שהם לא יגיעו לאתר שמשמש גם נקודת גיוס, אלא יתגייסו בתל השומר, זאת בשל מחסור בכוח אדם. אתמול התקיימה ישיבה בנושא בעירייה, ומעוז הדגיש בפני חברי המועצה את החשיבות של הסיורים וביקש מהם לפנות לצבא בנדון.

באתר מבקרים עשרות אלפי תלמידים וחיילים מדי שנה. מיקומו של האתר נמצא מנגד לגבעה שחוצה בין בתי פאג"י לבין בנייני האוניברסיטה. התחמושת שאוחסנה בגבעה הסמוכה העניקה לה את שמה "גבעת התחמושת". במהלך מלחמת העצמאות כבשו הירדנים חלקים מאזור צפון ירושלים, לרבות בית הספר לשוטרים וגבעת התחמושת.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני