נלחמים בטרור: עוד חיילים, עוד תצפיות, עוד דיון

הניסיונות לבלום את גל הסכינים ברחובות נמשכים: מאות חיילים נפרסים ברחבי המדינה, בלוני תצפית עלו לאוויר והקבינט המדיני ביטחוני צפוי להתכנס שוב. האזרחים בינתיים מנסים לחזור לשגרה, חמושים בכלי נשק אישיים להגברת הביטחון האישי

תושבים עם הגנה (חדשות 2)

גל הטרור נמשך וההיערכות הביטחונית ברחבי המדינה: מאות חיילי צה"ל מתגברים מאתמול (רביעי) את כוחות המשטרה במרכזי הערים. רבים מהחיילים עוסקים באבטחה של התחבורה הציבורית, בין היתר כדי לפנות את השוטרים למשימות נוספות. במקביל תוגברו אמצעי התצפית ויחידות מיוחדות של תצפיתנים יפעלו במרחב ירושלים על מנת לאתר מפגעים פוטנציאלים ולסייע בשימור הכתר על חלק מהכפרים הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בירושלים, שהפכה בימים האחרונים למוקד המרכזי של גל הטרור הנוכחי, יתהדק ביממה הקרובה הפיקוח על המעברים מהשכונות והכפרים במזרח העיר לכיוון השכונות היהודיות. בריאיון לתכנית העולם הבוקר בערוץ 2 אמר השר לביטחון פנים גלעד ארדן כי "כוחות מג"ב ומשטרה ממשיכים בסיוע צה"ל לפרוס מחסומים בחלק משכונות מזרח ירושלים כדי להגביר בידוק ואבטחה".

גם הקבינט המדיני ביטחוני צפוי להתכנס היום פעם נוספת על מנת לדון במצב ובדרכי הפעולה האפשריות כדי להפיג את המתח. את האזרחים ברחבי המדינה זה פחות מעניין ורבים יצאו מביתם כשהם חמושים בכל הבא ליד - מנשקים אישיים ברישיון ועד אלות וגז פלפל. "זו הדרך היחידה שבה אני מרגיש בטוח", סיפר היום אזרח מודאג לחדשות 2 Online. "צריכים להיות מוכנים להכל".

ובינתיים בזירת הפיגוע שהתרחש אתמול בתחנה המרכזית בירושלים, חוזרים התושבים לשגרה המתוחה של הימים האחרונים. "אני לא מרגישה שונה, כמו כל יום", סיפרה לחדשות 2 אסתר, נוסעת המבקרת בתחנה. "זה מפחיד כשזה קורה אבל עוברים לסדר היום, אין ברירה אחרת. ברור שאני חושבת פעמיים, אבל אלה החיים ואני צריכה לעבוד. צריך להמשיך הלאה".

הפיגוע התרחש אמש סמוך לשעה 18:40 כשמחבל פלסטיני חמוש בסכין דקר אישה בת 72 ופצע אותה באורח קל עד בינוני. הוא נורה לאחר מכן על ידי שוטר שהיה במקום. המחבל, בן 26, תושב ראס אל עמוד שבמזרח ירושלים, השתחרר מהכלא רק באחרונה. לפנות בוקר שוחררה האישה מבית החולים לביתה בבני ברק.