מגבלה חדשה על השייח' ראאד סלאח

שר הפנים סילבן שלום חתם על צו איסור יציאה מהארץ לסלאח ולסגנו "לאחר שהשתכנע כי קיים חשש ממשי לפגיעה בביטחון המדינה עם יציאת השייח' ראאד מישראל". סלאח ניסה להמריא לטורקיה - וסורב

(עמית ולדמן, חדשות 2)

הקריאות להוציא את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ואת העומדים בראשו מחוץ לחוק עוד לא נענו, אבל עוד צעד סוגר עליו. המשנה לראש הממשלה ושר הפנים סילבן שלום חתם הערב (רביעי) על צו איסור יציאה מהארץ לשייח' ראאד סלאח ולסגנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר שלום חתם על הצו מתוקף סמכותו, לאחר שהשתכנע כי קיים חשש ממשי לפגיעה בביטחון המדינה אם יצא השייח' סלאח מישראל. תוקפו של הצו נקבע לחודש. "אעשה שימוש בכל הסמכויות שהעניק לי החוק כדי להאבק במפגעים או במי שעלול לסכן את המדינה", אמר שלום.

ההחלטה הזו של השר שלום מנעה מסלאח להמריא מישראל כבר הערב. סלאח הגיע לנתב"ג כדי להמריא לאיסטנבול לרגל בכנס "הקואליציה העולמית למען מסגד אל אקצא", אך לאור הצו לא התאפשרה עלייתו למטוס והוא חזר כלעומת שבא.

"אנחנו מגנים בתוקף את האיסור ומניעתו של השייח' ועוד בכיר בתנועה מלטוס לאיסטנבול", נמסר מהתנועה האסלאמית בתגובה לחתימה על הצו. "ממשלת ישראל היא ממשלה של ילדים חסרי עמוד שדרה ונמצא את הדרך הנכונה כדי להעביר את המסרים שלנו לעולם הערבי והמוסלמי".

"נמשיך להגן על אל אקצא"

הבוקר הגיע סלאח לבית המשפט המחוזי בירושלים לדיון בערעור שהגיש על העונש שנגזר עליו לאחר שהורשע בהסתה לאלימות ולגזענות. לפני שנכנס לאולם אמר: "נמשיך בדרכנו ותמיד נגיד - 'ברוח ודם נפדה את אל אקצא'".

לבית המשפט הגיעו חברי כנסת של הרשימה המשותפת ובהם היו"ר איימן עודה, אחמד טיבי ובאסל גטאס. בתום הדיון הוחלט כי גזר הדין יינתן בעוד כשבועיים. סלאח ועשרות מתומכיו צעדו לאחר מכן ברחוב וקראו: "ברוח ובדם נפדה את אל אקצא".

במרס האחרון גזר בית משפט השלום בירושלים גזר היום 11 חודשי מאסר בפועל על השייח' סלאח, לאחר שהורשע בהסתה לאלימות במהלך נאום שנשא בפברואר 2007 במהלכו קרא לאינתיפאדה.