פצועה בפיגוע דקירה בירושלים - המחבל חוסל

מחבל תקף אישה בת 72 בפתח התחנה המרכזית בירושלים. מצבה קל עד בינוני. נהג אוטובוס הכניס אותה לאוטובוס וסגר את הדלתות וכך מנע את כניסת המחבל. המחבל, אסיר משוחרר, חוסל

פיגוע רודף פיגוע: מחבל פלסטיני חמוש בסכין תקף הערב (רביעי) אישה בת 72 ופצע אותה באורח קל עד בינוני בכניסה לתחנה המרכזית בירושלים. הוא נוטרל על ידי לוחם יס"מ המוצב במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של נסיבות הפיגוע עולה כי לאחר שדקר את האישה והביא לפציעתה, ניסה המחבל לעלות לאוטובוס שהמתין במקום. מי שהבחין בו הוא לוחם יס"מ של המשטרה שירה בו עוד בטרם הצליח לפגוע באזרחים נוספים. מהירי חוסל המחבל.

בשיחה עם חדשות 2 סיפר משה לוי, עד ראיה לפיגוע על השתלשלות האירועים. "הייתי בתחנה המרכזית בדרך לביתי. פתאום אני רואה מחבל מוציא סכין. אישה שעמדה ליד האוטובוס והוא התחיל לדקור אותה", סיפר לוי. "הנהג סגר את הדלת ומיד התחילו לרדוף אחר המחבל".

זירת הפיגוע, היום (תצפית)

אסי אהרוני, דובר משטרת ירושלים, סיפר גם הוא על הפעולה המהירה של נהג האוטובוס - שייתכן שהצילה חיים. "הנהג הצליח בתושייה רבה להעלות את הפצועה לאוטובוס, לנעול את הדלתות ובכך מנע מהמחבל לעלות לאוטובוס", סיפר הדובר. "שוטר שהבחין בו ביצע מיד ירי".

זירת הפיגוע

תחילה דיווחו עדי ראייה על חשוד נוסף וכוחות רבים מאוד של משטרה פתחו בסריקות נרחבות בתחנה המרכזית וברחובות הסמוכים. לאחר בדיקה קצרה התברר כי הדיווח על המפגע הנוסף אינו נכון. הפצועה פונתה על ידי פרמדיקים לבית החולים שערי צדק, במקום טופלו מספר פגועי חרדה.

"בתוך האוטובוס במושב הראשון ישבה אישה בת 72 כשהיא בהכרה, יחד עם רופא מתנדב שלנו הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים, היא סבלה מפצע דקירה בפלג גופה העליון ופינינו אותה בדחיפות לבי"ח, בדרך לבי"ח היא הייתה עירנית ותקשרה איתנו", סיפר פרמדיק מד"א עמנואל שטרן.

על פי הדיווחים ברשתות החברתיות הפלסטיניות, המחבל שביצע את הפיגוע וחוסל על ידי כוחות המשטרה הוא אחמד פתחי אבו שעבאן, בן 26 מראס אל-עמוד. הוא ריצה עונש מאסר בישראל בין השנים 2012 ל-2015.

מוקדם יותר היום: סוכל פיגוע בשער שכם

הפיגוע הזה מגיע לאחר שמוקדם יותר היום סוכל ניסיון פגיעה בשער שכם בעיר. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל, שלבש מכנסי מדים מנומרים וחולצת חאקי, עורר את חשדם של לוחמי משמר הגבול במקום. לאחר שביקשו ממנו להזדהות הוא זינק לעבר אחד הלוחמים כשהוא מניף סכין. הלוחם הגיב במהירות והצליח לירות בו.

גם לאחר שנורה בפעם הראשונה קם המחבל וניסה להסתער שוב על הכוח במקום, שהגיב בירי נוסף. לאחר סריקה של חבלן משטרתי ולאחר שנשללה האפשרות כי המחבל השרוע על הקרקע נשא על גופו מטען, ניגשו אליו כוחות הביטחון וההצלה וקבעו את מותו.