ירושלים: מחבל לבוש מדים ניסה לדקור ונוטרל

אחרי שעות של שקט, שוב מחבל שלף סכין בבירה: המחבל, לבוש מדים מנומרים, רץ לעבר קבוצה של יהודים. שוטרי מג"ב הצליחו לזהות אותו מספיק מוקדם ולירות לעברו. לא היו נפגעים. המחבל נפגע ונהרג במקום

סוכל ניסיון פיגוע דקירה בירושלים: צעיר פלסטיני חמוש בסכין ניסה לדקור אחר הצהריים (רביעי) מספר בני אדם ברחבת שער שכם בירושלים. כוחות משמר הגבול שהוצבו במקום הגיבו במהירות, ירו בו ונטרלו אותו לפני שהצליח לדקור. באירוע לא היו נפגעים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל, שלבש מכנסי מדים מנומרים וחולצת חאקי, עורר את חשדם של לוחמי משמר הגבול במקום. לאחר שביקשו ממנו להזדהות הוא זינק לעבר אחד הלוחמים כשהוא מניף סכין. הלוחם הגיב במהירות והצליח לירות בו.

זירת ניסיון הפיגוע (עמוס מיכאלי)

גם לאחר שנורה בפעם הראשונה קם המחבל וניסה להסתער שוב על הכוח במקום, שהגיב בירי נוסף. לאחר סריקה של חבלן משטרתי ולאחר שנשללה האפשרות כי המחבל השרוע על הקרקע נשא על גופו מטען, ניגשו אליו כוחות הביטחון וההצלה וקבעו את מותו.

"האזור מלא בכוחות ושמענו המון יריות", סיפר צחי כהן, עד ראייה לתקרית. "הדריכות הייתה כל כך גדולה והתגובה הייתה מאוד מהירה. המחבל לבש מכנסיים שדומים למדים של צה"ל". בזירת ניסיון הפגיעה נמצאה בזמן האירוע משפחה שסיירה במקום בליווי מאבטח חמוש ונבדקת האפשרות שהמחבל ניסה לפגוע בהם. על פי דיווחים בכלי תקשורת פלסטינים, המחבל שנורה היה בן 14.

בהכנת הידיעה השתתף יאיר שרקי.