תיעוד: מחבלים בני 13 ו-15 תוקפים

המשטרה פרסמה תיעוד מצמרר של פיגוע הדקירה שביצעו מחבלים פלסטינים בני 13 ו-15 בפסגת זאב. השניים נראים כשהם רודפים אחרי יהודים, עד שהם נתקלים בנער בן 13 שיצא מחנות ממתקים. הם מתנפלים עליו ופוצעים אותו קשה - בטרם מגיעים כוחות הביטחון ומנטרלים אותם. כך זה נראה

המשטרה פרסמה היום (רביעי) תיעוד של פיגוע הדקירה שביצעו מחבלים פלסטינים בני 13 ו-15 בפסגת זאב בראשית השבוע: בתמונות מתוך מספר מצלמות אבטחה שמוצבות באזור נראים שני הנערים כשהם נעים ברחוב כשבידיהם סכינים. השניים מחפשים אחר קורבן יהודי - עד שהם נתקלים בצעיר בן כ-25, רודפים אחריו ולבסוף דוקרים אותו ופוצעים אותו קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני המחבלים עוזבים את הפצוע וממשיכים לחפש את הקורבן הבא. השניים נראים כשהם רצים ברחוב הצר בסמוך לחנויות, עם סכינים שלופים, עד שהם מגיעים לחנות ממתקים סמוכה. מהחנות יצא באותה שעה ילד יהודי בן 13, הוא עלה על אופניו והחל בנסיעה - עד ששני המחבלים תופסו גם אותו, דוקרו אותו בצווארו ופוצעו אותו אנושות. בסרטון ניתן לראות את הבהלה הרבה בחנות, בשניות שבהן נשמעו זעקותיו של הילד.

מיד לאחר מכן מבחין אחד המחבלים בשוטרים ובאנשי כוחות הביטחון שהוזעקו לזירה, הוא רץ לעברם עם סכין שלופה בניסיון לפגוע גם בהם. השוטרים הצליחו לירות לעברו, לנטרל אותו ולגרום לפציעתו הקשה. בכך הסתיים הפיגוע המזעזע שבו תקפו נערים פלסטינים נער בן גילם, רק בגלל היותו יהודי. מאוחר יותר הובהל בן ה-13 לבית החולים, שם חל שיפור במצבו. הוא עדיין מאושפז כשבמצבו מוגדר קשה.

התמונות הקשות הללו מתפרסמות לאחר שאתמול טענו קרובי משפחתם של המחבלים הצעירים כי הם למעשה הקורבנות. "הילד הלך לקנות מהחנות שמול המקום בו הם נפגעו", אמר אביו של הנער הפלסטיני בן ה-13 לחדשות 2. "באה מכונית ופגעה בו ובאו גם המתנחלים והמשיכו להרביץ לו. הבן שלי לא יודע איך מחזיקים סכין כדי לדקור. הוא בן 13, עדיין ילד". התמונות שמפרסמת היום המשטרה מפריכות את טענותיו של האב.