סמי תורג'מן נפרד: "חמאס משחק באש"

אלוף פיקוד דרום היוצא בטקס חילופי התפקידים: "חמאס רכב על גל ההתפרצויות במזרח ירושלים ואזור יהודה ושומרון וגרף הישגים טקטיים, אך הוא משחק באש ועלול לגרום להתפשטותה באופן בלתי מבוקר ברצועה". אלוף אייל זמיר יחליף אותו

אלוף פיקוד הדרום היוצא סמי תורג'מן, שנפרד היום (רביעי) מתפקידו, נשא דברים בטקס והתייחס למתיחות הביטחונית של השבועות האחרונים ושיגר מסר לחמאס. את תורג'מן יחליף בתפקידו אלוף אייל זמיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חמאס רכב על גל ההתפרצויות במזרח ירושלים ואזור יהודה ושומרון וגרף הישגים טקטיים, אך הוא משחק באש ועלול לגרום להתפשטותה באופן בלתי מבוקר ברצועה", אמר תורג'מן. "פנינו לשקט, רגיעה וריסון כפי שהיה בכל התקופה של 'צוק איתן' ולא להסלמה, אך בל נתבלבל - מי שינסה אותנו, ימצא כוחות דרוכים, ערוכים ורוח לוחמים ומפקדים איתנה".

"בקיץ 2014 יצאנו למערכה נוספת על הבית", המשיך האלוף היוצא. "מערכה ארוכה ומורכבת שבה הצלחנו להגן ולסבכל את כוונותיו הזדוניות וההרסניות של האויב כלפי יישובינו וכוחותינו. חמאס נפגע קשה ונתח משמעותי מתשתיתו הצבאית מוטטה. הומחש והובהר לו באופן שלא יישכח מהו מחיר ההסלמה והפעלת הכוח נגד ישראל".

בטקס הפרידה מתורג'מן נשא דברים גם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט. "אירועי הימים האחרונים מעצימים שוב את אתגרי הביטחון של מדינת ישראל", הוא אמר.

"הם גם ממחישים את העובדה כי לצד ההרתעה שלאחר מערכת 'צוק איתן', ארגוני הטרור בעזה וביהודה ושומרון עודם פועלים כדי לפגוע באזרחינו, לשבש את שגרת חייהם ולזרוע חשש ופחד בעורף הישראלי. מול אתגרים אלו אנו פועלים בנחישות, במקצועיות ותוך הפעלת כוח ממוקד, עוצמתי ושקול כדי למנוע הידרדרות, להבטיח ביטחון ותחושת ביטחון ולאפשר את שגשוגה של מדינת ישראל".