עימותים בין פלסטינים למתנחלים סמוך לשכם

תושבת יצהר דיווחה כי פלסטינים השליכו לעברה אבנים, ובתגובה, החלו כ-40 צעירים מהיישוב לתקוף פלסטינים שמסקו זיתים בכפר בורין הסמוך. כוחות הביטחון הגיעו לאזור, הפרידו בין הצדדים ועצרו 4 מתנחלים בחשד לתקיפה

העימותים בבורין (זאכריה סדה, רבנים למען זכויות האדם)

עימות אלים בין עשרות מתנחלים לפלסטינים בכפר בורין סמוך לשכם: על רקע החשש במערכת הביטחון מאירוע שיצית מחדש את האלימות בשטחי הגדה המערבית, פרצו הבוקר (רביעי) מהומות בין מתנחלים מיצהר למוסקי זיתים פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תושבת יצהר דיווחה כי פלסטינים יידו לעברה אבנים בזמן שעשתה את דרכה ליישוב, מה שגרם לכ-40 צעירים לרדת לכיוון מטע הזיתים הסמוך לבורין, ולתקוף את הפלסטינים במקום. הם יידו אבנים, הציתו כמה עצים וגרמו נזקים גם לכלי רכב פלסטיני.

רכב פלסטיני ניזוק בעימותים (זאכריה סדה, רבנים למען זכויות האדם)

כוחות הביטחון הגיעו במהרה למקום ומנעו הידרדרות נוספת של האלימות. בתום התקרית עצרו כוחות הצבא יחד עם משטרת מחוז ש"י ארבעה פעילי ימין רעולי פנים בחשד למעורבותם בתקיפת פלסטינים. הארבעה נלקחו לחקירה.

השבוע החלה עונת מסיק הזיתים ברחבי יהודה ושומרון ובשל הרגישות, המסיק מתבצע בתיאום עם כוחות הביטחון ולעתים תחת אבטחה של צה"ל, כי חלק מהמטעים סמוכים ליישובים יהודיים ולעתים אף בשטחם המוניציפלי. משום כך מתבצעת מלאכת תיאום המסיק באופן שוטף על ידי אנשי המנהל האזרחי, הפועלים בשטח בכדי למנוע חיכוכים ועימותים בין פלסטינים למתנחלים.

במערכת הביטחון  חוששים מהתלקחות מחודשת בשטחי הגדה, לאחר שבימים האחרונים נשקפת ירידה משמעותית בהיקף האירועים הביטחוניים בגדה - הן בשל הפעילות של צה"ל והשב"כ לצד המנהל האזרחי והן בשל פעילות מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית.