נתניהו הורה: צה"ל יסייע למשטרה‎

עקב ההסלמה: יחידות צבא יגויסו לאבטח ערים ובתי מחבלים ייהרסו. הסעיפים שבוויכוח בקבינט: כיתור שכונות במזרח י-ם וקיצור משך זמן הריסת בתים. צה"ל מתגבר כוחות ביו"ש ובגבול הרצועה. כעת: הקבינט מכונס

חיילי צה"ל יתגברו את משטרת ישראל ויאבטחו את מרכזי הערים - כך קבע הערב (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון עם הצמרת הביטחונית שעסק בתכנית לבלימת גל הטרור של הימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת דיון הביטחוני הוחלט כי יחידות צבא יתגברו את המשטרה באבטחת הערים בתחומי ישראל. על פי ההחלטה, חיילים יוצבו במקומות כמו אתרי בניה וצמתים מרכזיים הומי אדם, ויתגברו את כוח האדם העומד כיום לרשות המשטרה במלחמתה במפגעים. במקביל נבחנת אפשרות שגם לוחמי יחידות מצדה ונחשון של שירות בתי הסוהר יקבלו סמכויות שיטור ויתגברו את המשטרה בירושלים ובמקומות אחרים.

תכנית נתניהו לבלימת גל הטרור

בצה"ל החלו בתגבור כוחות וכבר העבירו שני גדודים לגדה ושלוש פלוגות שיתגברו את מרחב התפר. שני גדודים נוספים הועברו לגבול רצועת עזה כדי למנוע פגיעה נוספת בגדר הביטחון או חציית הגדר.

במסגרת תכניותו הביא ראש הממשלה מספר צעדים נוספים, אולם בהמשך התעורר ויכוח בנוגע לביצועם, בין השאר בשל המשפטיים העולים מיישומם. אחד הצעדים שעליהם דיבר נתניהו הוא כיתור השכונות במזרח ירושלים מהן יוצאים המחבלים לפיגועים השונים.

צעד אחר עליו דובר הוא קיצור טווח הזמן להריסת בתיהם של המחבלים מרגע ביצוע הפיגוע. כמו כן הועלתה האפשרות לשלול תושבות למחבלים ממזרח ירושלים ולמשפחותיהם.

"נבוא חשבון עם המרצחים"

בשעות הערב כינס נתניהו את הקבינט המדיני-ביטחוני, זאת לאחר שגל הטרור גבה היום את חייהם של שלושה בני אדם. במהלך הדיון החליטו השרים כי גם בתיהם של מחבלים שפעולותיהם הסתכמו בפציעת עוברי אורח - יהרסו.

זמן קצר לפני כינוס הקבינט, נאם נתניהו במליאת הכנסת בישיבה מיוחדת לזכרו של רחבעם זאבי ז"ל. "ישראל תבוא חשבון עם המרצחים - לא רק שהם לא ייהנו מזכויות, אלא שנגבה מהם את כל המחיר", אמר נתניהו.

"מי שירים יד לפגוע בנו - ידו תיגדע", הוסיף. "לא נהסס להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להחזיר את השקט. אני בטוח שהפעולות יביאו להכרה בצד השני שהטרור לא משתלם". בדבריו פנה נתניהו ישירות ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואמר לו: "תפסיק לשקר, תפסיק להסית. אל תהפוך רוצחים לגיבורים. כדי להחזיר את השקט והיציבות אתה חייב לעשות את מה שמוטל עליך ואנחנו נעשה את מה שמוטל עלינו".