צה"ל לחיילים: לא לישון באוטובוס

פרסום ראשון: בעקבות התרעות שהתקבלו במערכת הביטחון בנוגע לניסיונות לביצוע פיגועים, נקראו מפקדים לתגבר את האבטחה בטרמפיאדות ולהנחות את חייליהם להגביר ערנות. בין השאר, הונחו החיילים לא לישון באוטובוסים ולא ללכת על כבישים ושפות מדרכה

צה"ל הוציא הנחיות חדשות לחיילים, זאת בעקבות חשש לניסיונות לביצוע פיגועים. בין ההנחיות המדוברות: איסור שינה בזמן נסיעה באוטובוסים ואיסור הליכה על כבישים או שפת המדרכה מחשש לדריסה. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסמך שהגיע למפקדים במחנה תל השומר למשל, נכתב כי קיימות מספר התרעות בנוגע לניסיונות של מפגעים בודדים לבצע פיגוע דריסה או דקירה במרחב. כמו כן עלה חשש מעצם היעדרותו של בן מיעוטים המועסק על ידי אחד המוסדות באזור, שבעבר הביע את רצונו להפוך לשאהיד ונעצר מאוחר יותר היום על ידי המשטרה באזור ירושלים.

במסמך שהופץ גם במספר בסיסים נוספים, הועברו מספר הנחיות הקשורות למצב הכוננות של צוותי האבטחה, בהן גם הוראות לתגבור הכוחות המוצבים בטרמפיאדות באזור. לצד ההוראות החדשות, נקראו המפקדים לחדד נהלים בקרב החיילים ולתדרך אותם בנוגע לצורך לשמירה על ערנות אישית.

במסגרת התדרוכים הנדרשים התבקשו המפקדים להנחות את החיילים לנהוג על פי מספר כללי זהירות. על פי הכלל הראשון, נאסר על החיילים לישון בזמן נסיעה באוטובוס. כמו כן, החיילים נקראו לשמור על ערנות בזמן ההמתנה בתחנות התחבורה הציבורית.

איסור נוסף שהתבקשו המפקדים לחדד בפני החיילים נוגע להליכה בכבישים או לחלופין על שפת המדרכה. נוהל זה נוגע לחשש הנובע מפיגוע דריסה אפשרי נגד חיילי צה"ל.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני