חיילים מבקשים: "תנו לצאת עם נשק"

על רקע המתיחות הביטחונית, בצה"ל בוחנים את בקשותיהם של חיילים רבים מכל רחבי הארץ לשאת נשק בחופשותיהם. "זה לא רק לטובתנו, זה יכול להציל אנשים ממחבלים". צה"ל: הבקשות נבחנות

אילוסטרציה (דו"צ)

"אנחנו חשופים וחוששים, המפקדים מתעלמים": חיילים מחטיבת הבקעה ומהמשטרה הצבאית שמשרתים בבסיס ענתות באזור ירושלים, טוענים כי פנו בשבועות האחרונים מספר פעמים לקצינים שלהם בבקשה לשאת נשק כשהם יוצאים הביתה - אך סורבו. בצה"ל מסבירים כי הבקשות נבחנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בחיילים המוכשרים לשאת נשק, אך צריכים לקבל אישור מיוחד לכך מקצין בכיר בדרגת אלוף-משנה. "אנחנו עוברים באזור ענתא, ובתחנות האוטובוס בירושלים", סיפר אחד החיילים שמשרתים במקום. "אחד מאיתנו היה בפיגוע אתמול בפסגת זאב, אם היה לו נשק הוא היה יורה במחבל אבל לא היה לו".

חלק מהחיילים יוצאים מהבסיס יום יום לביתם, ואחרים ישנים בבסיס. "איפה שהיה פיגוע הדקירה אתמול אוספים אותנו אוטובוסים לא ממוגנים", הסביר חייל אחר. "אני לא מבין למה לא נותנים לנו אישור להסתובב עם נשק - זה לא רק לטובתנו, זה יכול להציל אנשים ממחבלים".

צה"ל: הבקשות נבחנות

"מדובר במקומות שהפכו עם הזמן ליותר ויותר מסוכנים", הוסיף החייל. "אנחנו עוברים במקומות עוינים שבכל יום יש בהם זריקות אבנים ובקבוקי תבערה שאפילו לא מדווחים. רק כשיקרה אסון יתייחסו אלינו".

חיילת שמשרתת במקום סיפרה: "זה פשוט מפחיד, אני פוחדת להגיע לבסיס ולצאת. אני מבינה שלא צריכים לתת לכל אחד אישור לצאת עם נשק, אבל מי שהוא מוסמך לזה, אני לא רואה את הסיבה לא לתת לו".

על פי גורם בצה"ל, חיילים מבסיסים שונים בכל הארץ ביקשו בימים האחרונים אישור לשאת נשק בשל החשש מפיגועים והבקשות נבחנות. "לא יינתן פה אישור גורף לחיילים לצאת עם נשק, צריך לנהוג באחריות", אמר הגורם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ככלל, חיילים רשאים להגיש בקשה לנשיאת נשק בעת חופשה, בקשה הנבחנת על ידי מפקד בדרגת אלוף-משנה. בבסיס ענתות מוכרות בקשות שהתקבלו אתמול ונבחנות כעת על ידי הגורמים הרלוונטיים. לא מוכרות פניות קודמות".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv