הפיגוע בארמון הנציב: "המחבל ניסה לחטוף את האוטובוס"

עד ראייה שהגיע עם מכוניתו תוך דקות לזירת הפיגוע, סיפר כי אחד המחבלים ניסה להתניע את האוטובוס בכדי להמשיך במסע הרצח, בזמן שמחבל אחר דקר את יושבי האוטובוס. "הוא לא הצליח להוריד את בלם היד בכדי להמשיך לנסוע", שחזר

"מחבל אחד דקר את הנוסעים, השני ניסה לחטוף את האוטובוס" - כך מספר גולן כהן גבאי, ראש הגרעין התורני בשכונת ארמון הנציב שהיה בזירת הפיגוע שהתרחש הבוקר (שלישי) בבירה. לדבריו, הוא הצליח יחד עם אזרחים נוספים לעכב את המחבל - ובכך למנוע ממסע הרצח להימשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יצאתי מבית שנמצא ממש לא רחוק מכאן ושמעתי צרחות בערבית. ראיתי את האנשים רצים במהירות בכביש", שחזר כהן גבאי. "הגעתי לכאן מהר עם הרכב. תחילה התקשרתי למשטרה מתוך האוטו, ואז ראיתי שני מחבלים בתוך האוטובוס. אחד סגר את הדלתות, והמחבל השני החל לדקור. אחר כך אחד מהם התיישב על כיסא הנהג כשהוא מנסה לחטוף את האוטובוס".

לדברי כהן גבאי, הוא היה בין הראשונים שהצליחו לעכב את המחבלים בדרכם להמשיך במסע ההרג, טרם הגעת השוטרים לזירה. "לקחתי את הרכב שלי וחסמתי אותו בצומת", סיפר. "הוא פתח את האוטובוס ורצה לצאת אלי עם סכין. סגרתי את החלונות ברכב שלי ונשארתי במקום. הוא רץ אחורה, וחזר עם אקדח. ברגע שראיתי אותו סובבתי את הרכב והתכוונתי לברוח, אך לבסוף הצלחתי לעכב אותו למשך עוד שתי דקות נוספות, עד להגעת כוחות משטרה ויס"מ".

גולן כהן גבאי, ר

לאחר הגעת הכוחות נאלץ כהן-גבאי לברוח, מאחר ולדבריו ניסה המחבל לרצוח גם אותו. "בשלב זה כבר ברחתי כי הוא כיוון עליי את הנשק. דקה אחר כך שמעתי יריות, אני לא יודע מי התחיל בירי אך ידוע לי שאחר כך הוא חוסל".

כהן גבאי-ציין כי רק קושי של המחבל להתניע את האוטובוס ולהמשיך ברצח. "המחבל ישב על הכיסא של הנהג וניסה לנסוע, אך הוא לא הצליח להבין איפה מורידים את בלם היד", הסביר. הוא בוודאות סגר את הדלתות. ראיתי כיצד הנוסעים ניסו לרדת אך הוא מנע זאת בזמן שהשני דקר בתוך האוטובוס".

"המחבלים ניסו להמשיך להרוג" (TPS תצפית)


המחבל חוסל בזירת הפיגוע

האירוע בשכונת ארמון הנציב הסתיים עם הגעת כוחות הביטחון שפרצו לתוך האוטובוס, הכוחות ירו והרגו את אחד המחבלים. המחבל שני נפצע. כתוצאה מפיגוע הטרור המשולב, נהרג אדם אחד ונפצעו 18 בני אדם נוספים - 3 מהם לפחות במצב קשה.

פצוע אחד מהפיגוע פונה הישר לחדר הניתוח בבית החולים הדסה עין כרם במצב קשה כשהוא סובל מפציעות דקירה. פצועה נוספת מטופלת בחדר הטראומה במצב קשה וכשהיא בהכרה.