גל הטרור: פיגוע נוסף ברעננה

המחבל דקר ארבעה בני אדם ברחוב ירושלים בעיר, אחד מהם נפצע באורח קשה. צוותי מד"א העניקו להם טיפול במקום ופינו אותם לבית החולים. כוחות הביטחון שהיו במקום השתלטו על המחבל

עירנות האזרחים מנעה אסון גדול יותר (דוברות עיריית רעננה)

אירוע נוסף ברעננה תוך שעות: אחרי שהבוקר (שלישי) התנפל מחבל בסכין על עוברים ושבים מול העירייה, התקבל דיווח על מחבל נוסף שדקר ארבעה בני אדם, אחד מהם נפצע באורח קשה, ברחוב ירושלים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הדוקר נתפס על ידי כוחות הביטחון. צוותי ההצלה הגיעו למקום והעניקו טיפול לפצועים, אחד מהם במצב קשה ושלושה מהם במצב קל. כוחות גדולים של משטרה היו במקום האירוע, לאחר הפיגוע שהתרחש מוקדם יותר הבוקר.

מנכ"ל מד"א אלי בין מסר כי "מצבו של אחד הפצועים, שתקוע לו עדיין סכין בעורף, הוגדר קשה. הוא טופל ע"י מד"א והוא בדרכו לבית החולים מאיר בכפר סבא". משטרת מרחב שרון מסרה כי מבצע הפיגוע הוא תושב מזרח ירושלים בן 28, שהחל לדקור אזרחים מול רחבת בית קפה. לאחר מכן החל לרוץ לכיוון רחוב אחוזה, תוך שאזרחים דולקים אחריו.

נהג מונית שעבר במקום הבחין במתרחש ופגע באמצעות רכבו במחבל, ודניאל, שעבר במקום, סייע בהשתלטות עליו. "לא הבנתי שזה מחבל בהתחלה כי הוא לבש סרבל של העירייה", הוא סיפר. "הוא צעק אללה אכבר, וכשתפסנו אותו הוא המשיך להיאבק".

"עמדתי ברמזור, וראיתי שהוא התחיל לדקור אנשים", סיפר דוד קסוס, שסייע להשתלט על המחבל. "לפני היה פורד מסחרית ומשאית. המחבל נפל בין העצים אחרי הפגיעה, קפצנו עליו ונטרלנו אותו, נתתי לו מכות בראש עם אלה".

כוחות גדולים של מרחב שרון שהיו במקום עצרו את המחבל והוא הועבר לקבלת טיפול רפואי. על כביש מספר 1, שנסגר מוקדם יותר לתנועה על ידי המשטרה, נתפס קרוב משפחתו של המפגע, שהסיע אותו אל הזירה.

"לצערנו מדובר שוב באותה תבנית שהכרנו, המפגע הבודד שמחליט לעשות מעשה", אמר דובר עיריית רעננה יעוז סבר. "ושוב אזרחים עירנים משתלטים עליו - נותר לנו רק לברך על עירנות האזרחים כי הם המגן הראשון".

זירת הפיגוע ברעננה, מוקדם יותר (חדשות 2)

בפיגוע הבוקר נדקר גבר בן 32, לאחר שמחבל פלסטיני התנפל עליו בזמן שהמתין בתחנת אוטובוס ברחוב אחוזה בעיר, מול בית העירייה. המחבל נוטרל כעבור זמן קצר - ונפצע קשה. המחבל, בן 22, תושב מזרח ירושלים, שלף סכין וניסה לדקור עוברי אורח שעד מהרה השתלטו עליו, נטרלו אותו - ומנעו ממנו להמשיך ולדקור אזרחים נוספים.

מהמרכז הרפואי מאיר נמסר כי הפצוע מפיגוע הדקירה, שמצבו הוגדר קל, הגיע לבית החולים עם פגיעות בלסת, בצוואר ובבטן. בבית החולים הדגישו כי מצבו יציב והוא מטופל בחדר טראומה. המחבל נוטרל ונפצע באורח קשה.