שוב: פצמ"רים התפוצצו ברמת הגולן

זליגת ירי מהלחימה בסוריה: איש לא נפגע ולא נגרם נזק. אזעקה לא הופעלה מכיוון שהנפילות זוהו בשטח פתוח. ההערכה: לא מדובר בירי מכוון. צה"ל תקף שתי מטרות של צבא סוריה

ארכיון (חדשות 2)

לא שקט גם בגבול הצפוני: שתיים או שלוש פצצות מרגמה נפלו הבוקר (שלישי) בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. לא הופעלה אזעקה מכיוון שזוהה שהפילות הן בשטח פתוח. לא נגרם נזק ואיש לא נפגע. בעקבות האירוע צה"ל הגיב בירי טילי "תמוז" לשטח סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההערכה היא כי לא מדובר בירי מכוון אלא בזליגת ירי כתוצאה מהלחימה בסוריה. כוחות צה"ל סורקים במרחב לאיתור שרידי הנפילות. מצה"ל נמסר כי כוחות ארטילריה תקפו שתי מטרות של צבא סוריה במרכז רמת הגולן הסורית. "צה"ל רואה בצבא הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר.

הנפילה הקודמת באזור הייתה לפני כשבועיים, כאשר זוהתה נפילה בשטח פתוח בצפון הרמה. גם במקרה זה האזעקה לא הופעלה, משום שהנפילה הייתה באזור פתוח. לא נגרם נזק ואיש לא נפגע, וההערכה הייתה כי גם במקרה זה הירי זלג מסוריה ולא היה מכוון.

תושבים באזור צפון רמת הגולן דיווחו באותו היום על קולות נפץ עזים, שנבעו מהלחימה בתוך שטח סוריה. מלחמת האזרחים בסוריה גבתה עד כה את חייהם של יותר מ-250 אלף איש, והובילה לעזיבת כמחצית מהאוכלוסייה, שלפני המלחמה מנתה כ-23 מיליון נפש.

לאן נעלם הנשק שהעבירה ארה"ב לסוריה?

לפני כשבועיים פורסם כי כוחות המורדים הסורים, שאומנו על ידי ארה"ב כחלק מהמאבק בארגון דאע"ש, העבירו חלק מהתחמושת ומהציוד ההומניטרי שקיבלו מארה"ב לארגון הג'יהאדיסטי ג'בהת א-נוסרה.

דובר צבא ארה"ב דיווח אז שהציוד הוענק לארגון הטרור המקושר לאל קאעידה בתמורה למעבר בטוח בשטחי סוריה הנמצאים בשליטתו. מדובר במכה נוספת למאמצים האמריקאים לאמן כוחות מקומיים שילחמו בלוחמי דאע"ש.

בארצות הברית דווח שהמורדים העבירו שש משאיות ותחמושת, המהווים כרבע מהסיוע האמריקני שקיבלו, לטובת ארגון הטרור דרך מתווך מוקדם יותר השבוע. "אם המידע מדויק, העברת הציוד מהכוחות הסורים החדשים לארגון ג'בהת א-נוסרה מדאיג ביותר ומהווה הפרה של הקווים המנחים של תוכנית הסיוע לכוחות הסורים", הבהירו בצבא.

החדשות על העברת הציוד מהוות סימן ראשון לבעיות בתכנית האמריקנית לאמן ולחמש כוחות מקומיים שילחמו בכוחות דאע"ש בסוריה, בזמן שמלחמת האזרחים בת ארבע השנים מתנהלת במקביל במדינה.

גנרל בכיר בצבא ארה"ב הצהיר בחודש שעבר בקונגרס כי רק קומץ מורדים עדיין נלחמים בסוריה, למרות שגורמים רשמיים בצבא ארה"ב טענו השבוע שעשרות נוספים הצטרפו ללחימה. גורמים רשמיים בארה"ב מסרו כי הדיווחים הסותרים בדבר העברות הנשק ייחקרו, ותוצאות החקירה עלולות להוביל לכך שתוכנית הסיוע והאימון בסוריה תבוטל.