השוטרים שניטרלו את המחבלים משחזרים: "אחד מהם רץ לעברנו עם סכין, ירינו"

לאחר הפיגוע בפסגת זאב בו נדקרו שני צעירים ונפצעו קשה, משחזרים שוטרי מג"ב שהגיעו לזירת הפיגוע את רגעי ההשתלטות על המחבלים: "זינקנו מעל הגדר, המחבל נעמד מולנו עם הסכין ורץ לעברנו ונטרלנו אותו". במקביל פורסמה גם השיחה של נוסעת אוטובוס סמוך למקום האירוע, שדיווחה למד"א על הפיגוע: "בחור נדקר פה והוא מדמם"

שעות לאחר פיגוע הדקירה בפסגת הזאב, מספרים השוטרים שהיו בסמוך על הרגעים בהם הבחינו במחבלים דוקרים תושבים בשכונה - ואת רגעי ההשתלטות עליהם: "התקבל דיווח באזור רחוב השישה עשר על מחבל שמבצע דקירה", סיפרו השוטרים, "היינו באזור קרן הפסגה מרחק של מספר מאות מטרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגענו במהירות לזירה עם הרכב וזיהינו אנשים שנמלטים לאזור הצומת, תוך כדי שהם מסמנים לנו שיש מחבל באזור תחנת הרכבת", הוסיפו השוטרים.
בשלב הזה הם זיהו את אחד המחבלים עומד מולם עם סכין שלופה: "פרקנו מהרכב, זינקנו מעל הגדר, המחבל נעמד מולנו עם הסכין ורץ לעברנו. שלפנו את הנשק, דרכנו - וירינו. המחבל נוטרל והמשכנו לעבר המפגע הנוסף".

זירת הפיגוע, היום (תצפית)


שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הם נערים פלסטינים בני 13 ו-15 מבית חנינא שלא היו מוכרים לשירותי הביטחון טרם ביצעו את המעשה. אחד מהם נורה ונהרג במקום, המחבל הנוסף נורה ונפצע קשה.

נוסעת דיווחה למד"א: "יש כאן בחור מדמם שנדקר, העלינו אותו לאוטובוס"

בתוך כך, נחשפה השיחה בה דיווחה נוסעת באוטובוס בשכונה על הפיגוע למוקד מד"א - שניות לאחר ששני הצעירים נדקרו. "יש כאן בחור מדמם, העלינו אותו לאוטובוס, אנחנו על קו 22 בירושלים", דיווחה הנוסעת למוקדן מד"א מעבר לקו.

המוקדן הורה לה לומר לנהג לעצור בצד. "תגידו לנהג לעצור!", זעקה לעבר יתר הנוסעים, "אנחנו מול בית ספר יוני נתניהו, המחבל לא כאן. העלינו את הנדקר לאוטובוס"."תעצרו בצד, מול בית הספר כדי שנשלח לכם אמבולנסים לשם", ביקש ממנה המוקדן - והאמבולנסים כבר היו בדרכם לזירה.