הפיגוע בפסגת זאב: "הנער רץ אליי וצעק שאציל אותו"

שניות לאחר שהותקף על ידי המחבלים בשעה שנסע על אופניו בפסגת זאב, נכנס הנער בן ה-13 שנפצע אנושות לחנות כשהוא שותת דם. "הוא ביקש עזרה, תוך שניות איבד הכרה והתמוטט". שיפור קל במצבו, צעיר נוסף במצב קשה

תושבי ירושלים שהיו עדים היום (שני) לפיגוע הדקירה בפסגת זאב מתקשים לעכל את התמונות הקשות שראו. אחד מהם הוא אסי גבאי, חברו של אביו של הנער בן ה-13 שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה, לאחר שהותקף בשעה שרכב על אופניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה מזעזע", שיחזר גבאי בשיחה עם חדשות 2. "הילד רץ אלי וצעק 'אסי, תציל אותי! אסי, תציל אותי!'. הייתה ברשותי שם סחבה ושמנו לו אותה כחוסם עורקים. תוך כמה שניות הילד איבד הכרה, נהיה לבן כולו ונשכב על הרצפה".

זירת הפיגוע, היום (תצפית)

"הוצאנו מים ותוך דקות ספורות הגיעו מד"א וטיפלו בו טיפול ראשוני", הוא הוסיף. "הוא נדק מתחת לבית השחי ואיבד הרבה דם. הוא בן של חבר טוב שלי, זה ילד שמסתובב פה המון, ובעזרת השם אנחנו צריכים להתפלל על חייו".

גבאי, בעל חנות הסמוכה לזירת הפיגוע, הביע את דאגתו מהמצב הביטחוני הקיים בבירה. "אנחנו חיים פה 27 שנה ללא אבטחה", אמר גבאי. "הם מסתובבים פה בינינו חופשי, אנחנו צריכים להתעורר".

אופניו של הנער (חדשות 2)

הפיגוע שאירע היום שונה מפיגועי הדקירה שקדמו לו בגל הטרור הנוכחי, בעיקר משום שלראשונה מדובר בשני מחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה יחד בשיתוף פעולה.

שניות לאחר חיסול המחבל (רויטרס)

שני הנערים בני ה-13 ו-15 מבית חנינה ברחו מזירת הפיגוע כשעדי הראייה במקום רדפו אחריהם עם כלים בידיהם, עד שהגיעו לוחמי משמר הגבול וירו בהם. מחבל אחד נהרג ואחר נפצע קשה.