פיגוע נוסף בירושלים: שני פצועים קשה מאוד

פיגוע שני תוך שעה בבירה: שני נערים מחבלים התנפלו עם סכינים על עוברי אורח בשכונת פסגת זאב. נער בן 13 נדקר ונפצע אנושות וצעיר בן 25 נפצע קשה. כוח מג"ב שהיה באזור ושמע את הזעקות ירה במחבלים והרג אחד מהם

הטרור בבירה נמשך: פחות משעה לאחר פיגוע הדקירה בסמוך למטה הארצי של המשטרה, דווח על אירוע דקירה נוסף בשכונת פסגת זאב בצפון ירושלים. נער כבן 13 נדקר ונפצע באורח אנוש, ומאמצי החייאה בוצעו בו בזירה לפני הפינוי לבית החולים. צעיר נוסף בן 25 נפצע באורח קשה. שני המחבלים, נערים ממזרח ירושלים, נורו. אחד מהם נהרג ואחר נפצע קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדקירה בוצעה על פסי הרכבת הקלה, סמוך לתחנת "סיירת דוכיפת" ובקרבת מקום לבית ספר ולגן ילדים. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי שני צעירים פלסטינים הגיעו לפסגת זאב והתפצלו לשני קצוות הרחוב. כל אחד מהם דקר אדם אחד, וכוחות מג"ב שהוזעקו לזירה ירו בשני הדוקרים.

"מישהו רץ אליי עם חולצה ספוגה בדם"

מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר כי הנער שפונה במצב אנוש הובהל לחדר הניתוח. הפצוע השני הועבר לטיפול במחלקה הכירורגית. אלי בין, מנכ"ל מד"א, סיפר לחדשות 2: "מצבו של הנער אנוש, בוצעו פעולות החייאה". הפצוע השני, צעיר בן 25, נדקר בחזהו ונפצע קשה.

איציק אסרף, פרמדיק של מד"א, סיפר לחדשות 2 כי "מסע הדקירות התחיל ברחוב הניידות, שם מצאנו צעיר דקור בפלג גופו העליון במצב קשה, הוא היה בהכרה מעורפלת וסיפר שמישהו צעק 'אללה אכבר' ודקר אותו".

אסרף הוסיף כי במרחק של 800 מטרים נמצא הפצוע השני - נער כבן 13 במצב אנוש, שפונה עם פגיעה רב מערכתית לבית החולים הר הצופים בעיר. שלי, עדת ראייה, שחזרה את האירוע: "רץ לעברנו מישהו עם חולצה לבנה ספוגה בדם וצעק 'מחבלים'. ברקע נשמעו צעקות אללה אכבר".

זירת הפיגוע בפסגת זאב

"קיויתי שאצא משם חיה"

"רצתי ונכנסתי לבניין והתחבאתי - כולם רצו לכל עבר", היא הוסיפה. "המחבלים עמדו חצי מטר לידי, לא יודעת איך לא שמו לב אליי. הם עמדו עם מצ'טות. קיוויתי שאצא משם חיה".

צוותי רפואה וביטחון רבים הוקפצו לזירה, והפצועים פונו לבתי החולים בעיר. אורן, עד ראייה לפיגוע, סיפר לחדשות 2: "ראיתי שני מחבלים רצים ותוקפים. אחד הספיק לדקור, והיה שוטר שהספיק לירות בו"

שלושה פיגועים בבירה תוך שעות ספורות

סמוך לשעה 14:15 היום הותקף שוטר על ידי מחבלת באזור גבעת התחמושת והמטה הארצי בירושלים. השוטר נפצע באורח קל וירה במחבלת. חשוד נוסף נעצר בזירה בחשד שסייע לדוקרת.

בזירת הפיגוע ברחוב בר לב, השוטר שלבש שכפ"ץ הצליח לנטרל את המחבלת. האפוד למעשה מנע פציעה קשה יותר - כפי שאירע גם בפיגוע בכניסה לעיר העתיקה הבוקר. על פי המידע הראשוני, המחבלת בת ה-30 פצעה את השוטר שהצליח להדוף אותה, לירות בה ולפצוע אותה באורח קשה. פלסטיני נוסף נעצר בזירה בחשד ששימש כסייען.

צוותי מד"א ואיחוד הצלה הוזעקו לטפל בשוטר בן ה-20 שסובל מפציעה בפלג גופו העליון. הוא פונה במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים. המחבלת, בשנות ה-30 לחייה, פונתה במצב בינוני ובהכרה עם פצעי ירי. אישה נוספת שנפלה מאופניה במהלך האירוע פונתה במצב קל.

מבדיקה ראשונית עולה כי המחבלת היא תושבת מזרח ירושלים. מעורבותה מצביעה על השתתפות גדלה והולכת של נשים בפיגועים בעימותים וביידויי אבנים: בחברה הפלסטינית יש ציפייה בתקופה האחרונה שיותר ויותר נשים יקחו חלק בהתפרעויות.

הבוקר תקף מחבל חמוש בסכין לוחם מג"ב בעיר העתיקה בירושלים, אך השכפ"ץ שלבש השוטר מנע פגיעה והציל אותו. המחבל נורה למוות בידי שוטרים שהיו בסמוך.

זירת הפיגוע, הבוקר (דוברות מד"א)

המחבל, מוסטפא אל-חט'יב, בן 18 מג'בל מוכבר, ירד מכיוון בית הקברות המוסלמי הצפוני, סמוך לשער האריות, כשידו בכיסו. הוא עורר את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים במקום ואלה הורו לו לעצור לבדיקה ולהוציא את ידו מהכיס. בשלב זה המחבל התקרב לאחד השוטרים עם סכין בידו ודקר אותו באפוד. הלוחם לא נפגע, והלוחמים שהיו ליד ירו במחבל וחיסלו אותו.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום, יאיר שרקי, אוהד חמו, ברהנו טגניה ויואב אבן.