פיגוע דקירה בי-ם: שוטר נפצע קל

מחבלת תקפה שוטר כבן 20 ופצעה אותו קל מאוד באזור גבעת התחמושת בירושלים. השוטר שנפגע הצליח לירות במחבלת ולפצוע אותה קשה. אדם נוסף שסייע למחבלת נעצר בזירה

הטרור בבירה נמשך: סמוך לשעה 14:15 היום (שני) הותקף שוטר על ידי מחבלת באזור גבעת התחמושת והמטה הארצי בירושלים. השוטר נפצע באורח קל וירה במחבלת. חשוד נוסף נעצר בזירה בחשד שסייע לדוקרת. פחות משעה לאחר מכן דווח על פיגוע דקירה בשכונת פסגת זאב בצפון הבירה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בזירת הפיגוע ברחוב בר לב, השוטר שלבש שכפ"ץ הצליח לנטרל את המחבלת. האפוד למעשה מנע פציעה קשה יותר - כפי שאירע גם בפיגוע בכניסה לעיר העתיקה הבוקר. על פי המידע הראשוני, המחבלת בת ה-30 פצעה את השוטר שהצליח להדוף אותה, לירות בה ולפצוע אותה באורח קשה. פלסטיני נוסף נעצר בזירה בחשד ששימש כסייען.

זירת הפיגוע, היום

צוותי מד"א ואיחוד הצלה הוזעקו לטפל בשוטר בן ה-20 שסובל מפציעה בפלג גופו העליון. הוא פונה במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים. המחבלת, בשנות ה-30 לחייה, פונתה במצב בינוני ובהכרה עם פצעי ירי. אישה נוספת שנפלה מאופניה במהלך האירוע פונתה במצב קל.

מבדיקה ראשונית עולה כי המחבלת היא תושבת מזרח ירושלים. מעורבותה מצביעה על השתתפות גדלה והולכת של נשים בפיגועים בעימותים וביידויי אבנים: בחברה הפלסטינית יש ציפייה בתקופה האחרונה שיותר ויותר נשים יקחו חלק בהתפרעויות.

הבוקר תקף מחבל חמוש בסכין לוחם מג"ב בעיר העתיקה בירושלים, אך השכפ"ץ שלבש השוטר מנע פגיעה והציל אותו. המחבל נורה למוות בידי שוטרים שהיו בסמוך.

המחבל, מוסטפא אל-חט'יב, בן 18 מג'בל מוכבר, ירד מכיוון בית הקברות המוסלמי הצפוני, סמוך לשער האריות, כשידו בכיסו. הוא עורר את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים במקום ואלה הורו לו לעצור לבדיקה ולהוציא את ידו מהכיס.

בשלב זה המחבל התקרב לאחד השוטרים עם סכין בידו ודקר אותו באפוד. הלוחם לא נפגע, והלוחמים שהיו ליד ירו במחבל וחיסלו אותו. רוכל שעובד בשער האריות סיפר: "ישבתי כאן, שמעתי שהיה אירוע. שני חיילים שישבו כאן לידי ירו עשרים כדורים".

זירת הפיגוע, הבוקר (דוברות מד"א)

באותו אזור שבו התרחש בצהריים הפיגוע - רחוב בר לב בירושלים - התרחש ביום שישי האחרון פיגוע, שבו נדקר נער בן 16 בידי צעיר פלסטיני ונפצע קל.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום, אוהד חמו, יאיר שרקי ויואב אבן.