"רוצים לעשות ממני מחבל, אני לא"

לאחר שדרס ודקר ארבעה ישראלים בכניסה לקיבוץ גן שמואל, הכחיש בביהמ"ש עלאא מחאמיד כי בכוונתו היה לפגע. "לא באתי לרצוח יהודים", אמר. מנגד, נציג המשטרה טען: "האיש הזה החליט לרצוח". מעצרו הוארך

עלאא מחאמיד, שנעצר אמש (ראשון) בחשד שפצע ארבעה ישראלים בדריסה ובדקירה בכוונה לפגע בצומת אלון, מכחיש כי מדובר היה בפיגוע. "רוצים לעשות ממני מחבל, ואני לא", טען היום מחאמיד. "לא באתי לרצוח יהודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון על הארכת מעצרו שנערך היום בבית משפט השלום בחיפה, טען מחאמיד כי מדובר היה במקרה של הגנה עצמית. מנגד, במשטרה, בטוחים כי טענותיו של מחאמיד שקריות. "האיש הזה החליט לדרוס, לדקור ולרצוח אנשים", אמר נציג המשטרה בבית המשפט.

"קיים חשד סביר שהחשוד עבר העבירה המיוחסת לו", קבעה השופטת יעל אבירם - והאריכה את מעצרו בעשרה ימים.

עו"ד ויסאם עראף, הבוקר (חדשות 2)
פרקליטו של החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד ויסאם עראף, אמר כי "מדובר במחדל שהמשטרה לא אספה את הקלטות שכבר פורסמו בכלי התקשורת. החשוד טוען לחפותו. עוד הוא טוען שלאחר שהותקף, ניסה להתגונן באמצעות הסכין ולא הייתה שום כוונה לבצע פיגוע".

מהחקירה הראשונית אמש עלה כי מחאמיד, המתגורר באום אל פחם, הגיע עם רכבו לצומת אלון, בכניסה לקיבוץ גן שמואל. מחאמיד דרס חיילת בת 19 וגרם לפציעתה באורח קשה.

4 ישראלים נפצעו. זירת הפיגוע, אמש (אסף ברזינגר, יח' תיעוד מדא)

לאחר מכן הוא ירד מרכבו ודקר חייל נוסף, בן 20, ונערה בת 14 - ופצע אותם בינוני. בהמשך דקר המחבל גם גבר בן 45 שנפצע קל. כמו כן עלה החשד שהמחבל דקר גם את הצעירה שאותה דרס עם מכוניתו דקות קודם לכן.

שוטרים שהיו באזור ניטרלו את המחבל שנפצע קל והוא הועבר לחקירה. לאחר מכן פתחו השוטרים בסריקות במרחב כדי לשלול אפשרות שהמחבל לא פעל עם שותף נוסף שנמלט מהמקום.