"אין השפעה לעובדה שאני מוסלמי"

תת-ניצב ג'מאל חכרוש היה מכוחות המשטרה הראשונים שהוקפצו לזירת הפיגוע בגן שמואל, לאחר שמחבל מאום אל פחם ניסה לרצוח 4 ישראלים. בריאיון לחדשות 2 Online הוא מבהיר כי אין מידע על כוונת ערבים ישראלים לבצע פיגועים וציין כי היותו מוסלמי לא פוגעת בעבודתו: "התפקיד שלי לשמור על ביטחון האזרחים"

"ערוכים לכל תרחיש". תנ"צ חכרוש (משטרת ישראל)

"לא השתניתי, אני עדיין שוטר ומפקד במשטרת ישראל" - כך אומר תת-ניצב ג'מאל חכרוש, סגן מפקד מחוז חוף בריאיון לחדשות 2 Online, פחות מיממה לאחר פיגוע הדריסה והדקירה שבוצע על ידי מחבל ערבי ישראלי בתחום פיקודו. למרות המצב הביטחוני הרעוע והקריאות המחריפות נגד הציבור הערבי, חכרוש לא נרתע: "התפקיד שלי ברור - לשמור על הסדר והביטחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חכרוש, שמשרת למעלה מ-30 שנה במשטרה, הוא השוטר המוסלמי הבכיר ביותר מבין כחולי המדים. אמש, דקות ספורות לאחר הפיגוע הקשה בגן שמואל, היה חכרוש מבין השוטרים הראשונים שהגיעו לזירה.

לדבריו, העובדה כי מדובר במחבל מקרב ערביי ישראל מהווה חציית קווים בגל הטרור האחרון. "זה מקרה חמור מאוד", מציין הקצין הבכיר. "הוא רצה לקפח חיי חפים מפשע. זה מקרה בודד ומיוחד משום שמדובר בערבי ישראלי. כולי תקווה שערבים ישראלים לא יבצעו פיגועים. זה המקום לשבח את האזרח שהגיב מהר ומנע את הידרדרות המצב וגם את אותם שוטרים שהגיבו מהר ועצרו אותו".

"ערוכים לתרחיש בו יבצעו פיגוע נגד ערבים"

חכרוש מבהיר שאין כל מידע משטרתי אודות כוונת ערבים ישראלים לבצע פיגועי דקירה. "יש היערכות לכך שערבים יבצעו פיגועים, אך במפורש אין התרעות שאזרחים ערבים מתכננים כעת לבצע פעולות כאלה", הוא מדגיש. "אנחנו ערוכים גם לתרחיש הפוך שבו יפגעו גם בערבים".

חכרוש התייחס גם למהומות שהתרחשו הלילה ובשבועות האחרונים במספר כפרים ערביים, בהן גם נרשמו עימותים בין מתפרעים ערבים וכוחות המשטרה. "את כל ההפגנות שהיו בתקופה האחרונה אני אישרתי בעצמי", טוען חכרוש. "זכותו של האזרח להביע את דעתו, אך כשאותם אזרחים מנצלים את הזכות הזאת ופוגעים ומסכנים אחרים במהלך ההפגנות, אנחנו נכנסים לתמונה".

הקצין המוסלמי לא מרגיש יחס שונה בעקבות דתו, אך הוא מספר כי האווירה נגד הציבור הערבי מורגשת במהלך ההסלמה האחרונה במצב הביטחוני. "אנחנו נמצאים בתקופה מיוחדת ושונה מתקופות קודמות", הוא אומר. אני אומר שלא כדאי שנלך אחרי המיעוט הקטן וכן כדאי שנלך אחרי הרוב שרוצה ביטחון וצדק", הוא מציין.

בנוסף, גינה חכרוש את התקרית בה הותקף כתב המגזר הערבי פוראת נסאר יחד עם צוותו בעת סיקור פיגוע הדקירה בעפולה. "אני מגנה את זה כמו כל אזרח בר דעת", מבהיר הקצין.