רקטה התפוצצה בשטח פתוח באשכול

הפלסטינים ביצעו ירי רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, ובשל כך לא הופעלה מערכת ההתרעה. בתקרית לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

רקטה נורתה מעזה (ארכיון) (רויטרס)

גל הטרור נמשך ועמו גם המתיחות ביישובי הדרום: רקטה שוגרה הערב (ראשון) מרצועת עזה לעבר ישראל. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול, ולכן לא הופעלה התרעת צבע אדום. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם כתוצאה מהירי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר הערב זוהה ירי של רקטה נוספת מהרצועה לעבר יישובי הדרום, אך היא ככל הנראה התפוצצה בתוך שטח הרצועה. במקביל נמשכת הכוננות הגבוהה באזור, זאת לאחר שאש נורתה בשעות הבוקר המאוחרות מרצועת עזה לעבר כוח צה"ל שביצע עבודות בגדר הביטחון סמוך לכיסופים.

באירוע לא היו נפגעים אך נזק נגרם לכלי רכב. מדובר צה"ל נמסר כי לאחר שהכוח במקום שמע ירי זוהתה פגיעה של מספר קליעים ברכב אזרחי שעסק בעבודות באזור הגדר. הרכב לא היה מאויש בשעת הירי. בצה"ל פתחו בחקירה לבדיקת נסיבות התקרית.

עימותים סמוך לגדר הגבול (ארכיון)

האירוע מצטרף לשורת תקריות בימים האחרונים בגזרת הדרום, בהם ירי רקטות לעבר שטח ישראל, תקיפות צה"ל ברצועה ועימותים בין פלסטינים לבין כוחות צה"ל סמוך לגדר הביטחון. אתמול הצליחו כ-30 מתפרעים לחבל בגדר ולחצות לתוך שטח ישראל. מרביתם נהדפו בחזרה ושלושה מהם נעצרו.

"להקים גדר מאסיבית"

בעקבות התקרית החמורה קוראים היום ראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה לראש הממשלה ולשר הביטחון לקדם באופן מידי בניית מכשול לאורך הגבול. "מיד לאחר צוק איתן אישר המטכ"ל את המלצת פיקוד דרום כי המענה לבלימת חדירה מרצועת עזה היא באמצעות הקמת גדר מאסיבית", נמסר בהודעה מטעם ראשי מועצות שער הנגב, אשכול, שדות נגב וחוף אשקלון.

"החלטה זו נמצאת על שולחנו של שר הביטחון ועדיין לא בוצעה ועובדה זו עלולה לעלות במחיר כבד מאוד", הוסיפו ראשי המועצות. "חציית הגדר אמש הוכיחה את דחיפות הנושא ואנו קוראים לבצע את ההחלטה להציב מערך הגנה פיזי נגד תקיפות פתע, חדירות ומנהרות טרור".