המחבלת שנוטרלה בדרכה לביצוע פיגוע התאבדות כתבה: "אללה שלח אותי לפגוע ביהודים"

הבוקר נוטרלה בכביש מעלה אדומים-ירושלים מחבלת פלסטינית, בת 31 מיריחו, לאחר שהייתה בדרכה לבצע פיגוע התאבדות. שעות לאחר האירוע מתברר כי המחבלת הותירה ברכב מכתב בכתב ידה בו היללה את השהידים שביצעו פיגועים - והתכוונה ללכת בדרכם

המחבלת שרועה על הכביש, הבוקר (חדשות 2)

"אללה שלח אותי לפגוע ביהודים": המחבלת שנוטרלה הבוקר (ראשון) בכביש ירושלים-מעלה אדומים בזמן שהייתה בדרכה לבצע פיגוע התאבדות עם בלוני גז ברכבה - הותירה בו מכתב בכתב ידה, בו פירטה את כוונותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במכתבה כתבה המחבלת: "אללה שלח אותי לפגוע ביהודים" והוסיפה גם דברי שבח והלל לשהידים שביצעו פיגועים ביהודים ונהרגו תוך כדי ביצועם. עוד ציינה המחבלת במכתב על כוונתה לבצע פיגוע התאבדות. בתוך כך, נבדקת במערכת הביטחון האפשרות שגם הפיגוע הזה, בניגוד למה שנדמה היה תחילה, אינו מהווה עליית מדרגה - ולא הוכוון בידי גורמים אחרים.

מתברר שבמכוניתה של המחבלת היו בלון גז ארוך ועוד בלון גז אחר, קטן יותר. בעת ששוחחה עם שוטר התנועה רס"ב משה חן, הפעילה המחבלת את בלון הגז הגדול - ואז הציתה את הגז שהצטבר במכונית. כתוצאה מכך אירעה התפוצצות.

המכונית לאחר הפיצוץ, היום (חטיבת דובר המשטרה)


במערכת הביטחון אומרים שמדובר בביצוע חובבני שנעשה באמצעים פשוטים. עם זאת, פוטנציאל הנזק והפגיעה עלול היה להיות גדול הרבה יותר אם המחבלת הייתה מפוצצת את עצמה בתוך חניון או באזור עם ריכוז קהל. ערנותו של רס"ב חן הצליחה למנוע פיגוע רב עם תוצאות הרסניות הרבה יותר.

המחבלת בת 31 מיריחו - ובני משפחתה מתגוררים בג'בל מוכאבר. גם המכונית שבה עשתה שימוש שייכת לאחד מבני המשפחה. מבדיקה ראשונה עולה שהם אינם מוכרים למשטרה ושמם לא נקשר בעבר עם פיגועים או הפרות סדר. מצבה של המחבלת מוסיף להיות קשה ועד כה היא לא נחקרה.

בשלב זה עדיין לא ברור האם המחבלת התכוונה להניח את מטען החבלה במקום אחר, להתפוצץ בתוך הרכב או להעביר אותו לידי גורם נוסף. חקירת הפיגוע הועברה לשב"כ.