ערבי-ישראלי דקר ודרס: חיילת במצב קשה, עוד 3 נפצעו

פיגוע ליד גן שמואל: חיילת בת 19 נפצעה קשה וחייל נוסף, בן 20, נפצע בינוני. המחבל - תושב אום אל-פחם בן 20- נלכד. תחילה דרס את החיילת ולאחר מכן דקר את ה-3 הנוספים, בהם בת 14 ובן 45 שמצבם קל

לאחר הפוגה של מספר שעות, גל הטרור נמשך: פיגוע משולב התרחש היום (ראשון) סמוך לשעה 19:00 בצומת אלון בכניסה לקיבוץ גן שמואל. ארבעה אדם נפצעו - בהם שני חיילים; המחבל נוטרל בזירה ונלקח לחקירה. עומסי תנועה כבדים מורגשים בכביש החוף בסמוך לזירת הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי ערבי ישראלי כבן 20 המתגורר באום אל פחם הגיע עם כלי רכבו לצומת. המחבל דרס חיילת בת 19 וגרם לפציעתה באורח קשה.

לאחר מכן ירד המחבל מרכבו ודקר חייל נוסף, בן 20 ונערה בת 14 - ופצע אותם באורח בינוני. בהמשך המחבל דקר גם גבר בן 45 שנפצע קל. כמו כן עלה החשד, שהמחבל דקר גם את הצעירה שאותה דרס עם מכוניתו דקות קודם לכן. שוטרים שהיו באזור ניטרלו את המחבל שנפצע קל והוא הועבר לחקירה. לאחר מכן השוטרים פתחו בסריקות במרחב בכדי לשלול אפשרות שהמחבל לא פעל עם שותף נוסף שנמלט מהמקום.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו טיפול רפואי לפצועים ופינו לבית החולים הלל יפה בחדרה את הצעירה שנפצעה בדריסה כשהיא במצב קשה. הנערה בת ה-14 והחייל שנפצעו בינוני הגיעו עצמאית לבית החולים הלל יפה שבחדרה, יחד עם הגבר בן ה-45 שנפצע קל.

"בשעה שבע בדיוק הוזעקתי לאירוע דקירה", שחזר חזקי מנת, מתנדב זק"א שהגיע במהירות לזירה. "יחד עם מתנדבים נוספים הגשנו עזרה לשני אזרחים שנפצעו ולצעירה שנפצעה קשה. כולם פונו ל'הלל יפה'. המחבל נוטרל והוכנס לאחת הניידות".

עומסי תנועה סמוך לזירת הפיגוע, הערב (תיעוד מבצעי מדא אסף ברזינגר)

"חקירת האירוע נמצאת עדיין בתחילתה", הבהיר סגן מפקד מחוז חוף, תנ"צ ג'מאל חכרוש. המפגע נתפס על ידי אזרחים ושוטרים שהיו במקום שגילו ערנות. אנחנו בסריקות בכל האזור וערוכים לכל התרחישים האפשריים".‎

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, גינה את הפיגוע ואמר כי זו "פגיעה נוראית באזרחים. עצם העובדה שיש ילדים מבין הנפגעים שוברת את הלב. אנחנו נמצאים בימים נוראים שאליהם הוביל אותנו שלטון חסר אחריות ואכזר, אך זו אינה דרכנו ומעולם לא הייתה. האחריות על המצב האיום הזה היא של הממשלה הזאת וראש הממשלה בראשה.
אנחנו נמשיך להאבק בדרך צודקת על מנת להביא צדק ושלום לשני העמים החיים בארץ הזאת".

הבוקר: מחבלת פוצצה בלון גז במכונית

פיגוע הדקירה בא לאחר האירוע שהתרחש בכביש מעלה אדומים-ירושלים בשעות הבוקר, כשערנותו של שוטר תנועה הצליחה למנוע פיגוע רב נפגעים. מחבלת בת 31 שנסעה באופן מחשיד הפעילה בלון גז במכוניתה, בזמן שהתבקשה לעצור ליד השוטרים.

זירת הפיגוע במעלה אדומים, הבוקר

בתקרית נפצע שוטר אחד שנכווה בפניו, והוא פונה לבית החולים. המחבלת נפצעה קשה, כך נמסר ממד"א. בחיפוש שנערך לאחר האירוע בתוך הרכב נמצאו מטען נוסף ובלוני גז.

כוחות משטרה והחבלנים שהוזעקו למקום נטרלו את המטען. בשלב זה עדיין לא ברור האם המחבלת התכוונה להניח את מטען החבלה במקום אחר, להתפוצץ בתוך הרכב או להעביר אותו לידי גורם נוסף. חקירת הפיגוע הועברה לשב"כ.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, ברהנו טגניה, גיא ורון ויואב אבן.