בכיר בשב"כ: אבו מאזן מנסה למנוע פיגועים, חמאס מאחורי גל הטרור

במהלך ישיבת הממשלה טען בכיר בארגון במסגרת סקירה ביטחונית כי ארגון חמאס והתנועה האסלאמית עומדים מאחורי שורת הפיגועים שהתרחשו בימים האחרונים. הבכיר אף ציין כי יו"ר הרשות אבו מאזן מנסה למנוע פיגועים, אך גורמים ברשות ובפת"ח מצטרפים למסע ההסתה ולליבוי השטח בניגוד להנחיותיו

מי אחראי להסתה ולליבוי גל האלימות בימים האחרונים? במסגרת סקירה ביטחונית שהתקיימה היום (ראשון) בישיבת הממשלה, טען בכיר בשירות הביטחון הכללי כי התנועה האסלאמית וחמאס עומדים מאחורי שורת הפיגועים שהתרחשו בימים האחרונים ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסקירה השתתפו שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו, וראש העיר ירושלים ניר ברקת, אולם בלט במיוחד בכיר השב"כ, שטען כי התנועה האסלאמית וחמאס, השוללות את קיומה של מדינת ישראל, הם הגורמים המרכזיים שמאחורי ההסתה לגל האלימות הנוכחי.

בסקירה צוין כי יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אינו מניע טרור ואף מנחה את מנגנוני הביטחון שלו למנוע פיגועים ככל שניתן. יחד עם זאת, בכירים ברשות הפלסטינית ובפת"ח שותפים למסע ההסתה ולהתססה שמלבה את האלימות. בנוסף נטען כי מרבית מבצעי הפיגועים הם בודדים ואינם משתייכים לתשתיות טרור ממוסדות.

שינוי מדיניות בכל התחומים. נתניהו (Isaac Harari / Flash 90)

שינוי מדיניות בשטח

השרים והגורמים הביטחוניים התבקשו במהלך ישיבת הממשלה להתייחס לאמצעים כשננקטו בתחומים השונים בכדי להתמודד עם גל הטרור. במסגרת הסקירה, ציין ראש הממשלה נתניהו כי לשינויי המדיניות שהוביל - יש תוצאות בשטח.

נתניהו הוסיף כי הממשלה וגורמי הביטחון פועלים לביצוע שינויים והתאמות בכל התחומים ובהם המבצעי והמשפטי, בכדי להביע להרגעת השטח. הוא ציין כי הדבר יתבצע תוך מתן גיבוי מלא למשטרת ישראל וחיילי צה"ל.