"רק אחרי הפיצוץ הבנתי שזו מחבלת"‎

השוטר שעצר את הפלסטינית שפוצצה מטען חבלה במחסום ליד מעלה אדומים מספר כי בדק אותה בגלל שביצעה עבירת תנועה. "הרגשתי שנפצעתי, הפנים שלי שרפו", הוא שחזר. "הבנתי שמנעתי אסון גדול יותר"

בבית החולים שערי צדק בירושלים עדיין מאושפז במצב קל רב סמל בכיר משה חן, שנפצע לאחר שמחבלת פוצצה מטען חבלה במחסום א-זעים סמוך למעלה אדומים. ברכבה של המחבלת נמצאו גם בלון גז ומטען חבלה נוסף. שעות ספורות לאחר האירוע שחזר חן את האירועים שהובילו לסיכול פיגוע גדול בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חן הגיע הבוקר למחסום לאחר שסיים לעבוד ועשה את דרכו חזרה לביתו בגבעת זאב. "הגעתי למחסום, יש שם נתיב תחבורה ציבורית שמיועד לרכב עם שלושה נוסעים, אבל הבחנתי ברכב שנוסע מאחור עם אישה אחת בפנים", סיפר.

זירת הפיגוע סמוך למחסום א-זעים

"המשכתי לנסוע והיא המשיכה להתקרב עוד ועוד, הרגשתי שמשהו לא בסדר", הוסיף. "למזלי יצאתי עם שכפ"ץ. אמרתי לה שהיא עוברת עבירה ואז היא צעקה: 'אללה אכבר', ועשן יצא מהרכב שלה".

"חשבתי שמשהו נשרף שם והלכתי להביא מטף ופתאום היה פיצוץ ואז הבנתי שהיא מחבלת", תיאר. "היא חבשה מטפחת ודיברה בגמגום, הייתה עצבנית אבל לא הבנתי מה קורה". כתוצאה מפיצוץ המטען נכווה חן בפניו. "אנשים הגיעו וביקשתי מהם לא לירות כי היא כבר הייתה פצועה והסכנה חלפה. הרגשתי שנפצעתי, הפנים שלי שרפו".

הרכב שבו פוצץ המטען (חטיבת דובר המשטרה)

"הבנתי שגם היה בלון גז באוטו ושמנעתי אסון גדול יותר", הוסיף. "לכן אנחנו משרתים במשטרה, כדי להגן על חיי האזרחים. לא ציפיתי שזה יגיע אליי, אני תמיד מעודכן בכל פיגוע ולא חשבתי שזה יפגע בי. אני מתרגש כי אני מבין שיכולתי למות ואני פה בריא ושלם".

עם היוודע דבר המקרה מיהרו ארבעת ילדיו של חן לבית החולים והתייצבו לצד מיטת אביהם. "הבן הגדול אמר לי 'אני מרגיש שיש לי אבא גיבור'", סיפר. "אני במשטרה 33 שנים, עברתי שתי אינתיפאדות ואני מקווה שזה תעבור כמה שיותר מהר".