בתגובה לירי בדרום: חיל האוויר תקף ברצועה

לאחר שרקטה שנורתה לעבר הדרום יורטה אמש, חיל האוויר תקף שתי מטרות של ארגון חמאס. דיווח בעזה: אם ובתה נהרגו בתקיפה. אמש נפרסו סוללות כיפת ברזל בבאר שבע ובאופקים

בעקבות הירי: תקיפה בעזה. תמונת ארכיון (דובר צה"ל)

בתגובה לירי אמש (שבת) לעבר דרום הארץ, תקף במהלך הלילה חיל האוויר שתי מטרות בצפון רצועת עזה: אתרים לייצור אמצעי לחימה של חמאס. אף ארגון טרור עוד לא לקח אחריות על השיגור לעבר ישראל, אך בצה"ל הדגישו כי הם רואים בחמאס אחראי לירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח הארץ מוקדם יותר הערב", נמסר מדובר צה"ל. "לא נסבול ירי מצד ארגוני הטרור לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בחומרה כנגד כל ניסיון להפר את השקט ביישובי הדרום. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

כלי תקשורת בעזה דיווחו כי אישה וילדה נהרגו במהלך התקיפה הישראלית. עדי ראייה סיפרו כי הפיצוץ העז גרם לאחד הבניינים בעיר עזה לקרוס בשעה שהתושבים ישנו. דובר משרד הבריאות בעזה, אשרף אל-קידרה, אמר כי ההרוגה הייתה בת 30 ובהיריון, ובתה הייתה בת שלוש. עוד דווח כי גבר וילד בן חמש נפצעו.

מהומות בעזה

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, התייחס הבוקר בריאיון לגלי צה"ל לירי לעבר שטח המועצה: "ברגע שהתחילה ההסלמה היה ברור שזה יגיע גם לאזור שלנו". ירקוני הוסיף כי "הייתה שנה שקטה והעוטף התפתח. התושבים בטוחים שאפשר לשמור על ביטחונם - ואני הולך לדרוש את זה מהממשלה".

מוקדם יותר נפרסו סוללות כיפת ברזל בבאר שבע ובאופקים, לאחר שרקטה שנורתה לעבר ישראל יורטה בהצלחה במועצה אזורית חוף אשקלון.

במהלך סוף השבוע נרשמו הפרות סדר חמורות סמוך לגדר המערכת, במהלכן נהרגו תשעה פלסטינים שהתפרעו. על פי הדיווחים מרצועת עזה עוד עשרות נפצעו מאש צה"ל.

באירוע חמור נוסף שאירע אתמול בדרום הצליחו עשרות פלסטינים לחבל בגדר המערכת ולחצות לעבר השטח הישראלי. כוח צה"ל הצליח להדוף אותם חזרה לעבר הרצועה, וארבעה מהצעירים נעצרו והועברו לחקירת שב"כ. בהמשך דווח על סיכול נסיון חדירה בכיסופים.