עקב גל הטרור: גיוס נרחב של לוחמי מג"ב

ראש הממשלה והשר לביטחון פנים אישרו לגייס שלוש פלוגות מילואים של משמר הגבול על מנת להתמודד עם גל הטרור. מאות הלוחמים שמגויסים יוצבו בירושלים, במרכזי הערים המעורבות ובצירי התנועה המרכזיים

מתגברים כוחות, לוחמי מג"ב (פלאש 90)

בעקבות גל הטרור אישרו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים גלעד ארדן את גיוסן של שלוש פלוגות משמר הגבול, 2 מהן ב-48 השעות האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפלוגות אמורות לתגבר את משטרת ישראל במשימותיה בירושלים ובשאר חלקי בארץ, זאת בניסיון להתמודד עם שורת הפיגועים וגם עם ההפגנות האלימות שנרשמו בימים האחרונים.

מאות הלוחמים שמגוייסים למילואים יוצבו בירושלים, במרכזי הערים המעורבות, ובכמה מצירי התנועה הראשיים בהם כביש 6, כביש 65 בואדי ערה. השוטרים יוצבו גם בכביש 2, כביש החוף בסמוך ליישוב ג'סר א-זרקא.

במערכת הביטחון ובדרג הפוליטי לא יודעים להעריך עד מתי יימשך גל הפיגועים הנוכחי. בשלב זה מדברים על דעיכה שצפויה להתרחש להערכתם בימים הקרובים ומקווים כי השטח יירגע במהרה.

נתניהו שוחח עם קרי: "ההסתה הפלסטינית אחראית"

אמש שוחח ראש הממשלה עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, זאת על רקע שורת פיגועי הטרור שמכים בערי ישראל בימים האחרונים. נתניהו הבהיר לקרי כי הוא מצפה שהרשות הפלסטינית תפסיק את "ההסתה השקרית והפרועה שגורמת לגל הטרור הנוכחי", כך לדבריו.

במהלך השיחה בין השניים התייחס מזכיר המדינה האמריקני קרי לעמדת הממשל בוושינגטון, לפיה הם מודעים לכך שהמדיניות הישראלית היא לשמור על הסטטוס קוו בבירה - ולא לשנותו.

גל הפיגועים נמשך

זירת הפיגוע בשער שכם

ההחלטה התקבלה בעקבות הימים האחרונים שבהם נרשמה הסלמה משמעותית ב"טרור הסכינים": מוקדם יותר היום חוסל צעיר פלסטיני בן 25 לאחר שתקף כוח משטרה ברחבת שער שכם בירושלים.

המחבל הספיק לדקור שלושה שוטרי מג"ב לפני שנורה, מהירי נפגע גם אחד השוטרים שנפצע באורח קשה מאוד. מצבם של שני השוטרים הנוספים מוגדר בינוני.

הפיגוע ברחוב הנביאים, הבוקר (פלאש 90)

מוקדם יותר היום סמוך לשעה 10:25 מחבל כבן 16 הסתובב הסתובב ברחוב הנביאים בין שער שכם לחיל ההנדסה וארב ליהודים. משהבחין בשני יהודים בשנות ה-60 לחייהם, זינק לעבר אחד מהם עם סכין והחל לדקור אותו עד שנפל ואז המשיך לעבר היהודי השני ודקר גם אותו.

השניים הצליחו להימלט כשהם צועקים לעבר שוטרים שהיו בצומת הנביאים - חיל ההנדסה כי נדקרו. השוטרים פתחו בריצה לעבר מקום האירוע, זיהו את המחבל כשהסכין בידו, קראו לו להוריד את הסכין ומשלא נענה לקריאותיהם והתקדם לעברם ביצעו ירי מדוייק ונטרלו אותו.