מהומות בגבול הרצועה: שני פלסטינים נהרגו

הפלסטינים מדווחים כי שני בני אדם נהרגו כתוצאה מאש כוחות צה"ל בזמן מהומות שנרשמו סמוך לגדר. גורמי ביטחון מבהירים שחמאס לא מעוניין בהסלמה. מחשש לירי נפרסה מוקדם יותר היום מערכת כיפת ברזל בבאר שבע

הפרות סדר סמוך לגבול (ארכיון)

נמשכת המתיחות גם בגזרה הדרומית: הפלסטינים מדווחים כי שני נערים בני 13 ו-15 נהרגו היום (שבת) כתוצאה מירי של כוחות צה"ל לאחר שהתקרבו לגדר המערכת ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים מותם של הנערים נגרם כתוצאה מירי הרחקה שביצעו הכוחות, זאת לאחר שגם היום התקהלו עשרות פלסטינים סמוך לגדר הגבול וביצעו הפרות סדר באזור חאן יונס. הפלסטינים מדווחים כי במקום ישנם פצועים נוספים.

אתמול טענו הפלסטינים כי שישה מפגינים נהרגו ויותר מ-30 נפצעו כתוצאה מירי הרחקה של צה"ל במהלך הפגנת הזדהות עם תושבי הגדה ליד הגדר סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב. בהפרות הסדר לקחו חלק כ-200 פלסטינים שהבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר.

מצה"ל נמסר אמש כי בשעה שהמפגינים הגיעו למרחק של 50 מטרים מהגדר, פתח כוח צה"ל בירי לאוויר במטרה לבלום את התקדמותם. משלא התרחקו המפגינים עברו הכוחות לבצע ירי לעבר פלג גוף תחתון של מסיתים מרכזיים.

זמן קצר לאחר ההפגנות, שיגור רקטה מעזה (רויטרס)

שעות ספורות לאחר התקרית אתמול נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה בעקבות שיגור רקטה מרצועת עזה לכיוון ישראל. הרקטה, ששוגרה ככל הנראה בתגובה לאירועים, התפוצצה בשטח פתוח באזור הגבול. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק.

בשל כך ומחשש להתחדשות הירי הוחלט לפרוס את מערכת כיפת ברזל באזור באר שבע. עם זאת אומרים היום גורמי ביטחון בישראל כי הנחת העבודה היא שחמאס אינו מעוניין בהסלמת המצב אלא רק ב"הבעת הזדהות" בלבד.