גל הטרור נמשך: 3 פצועים בפיגוע דקירה בשער שכם

צעיר פלסטיני דקר שלושה שוטרי מג"ב סמוך לשער שכם. כוחות נוספים שהיו באזור פתחו לעברו באש וחיסלו אותו, מהירי נפגע גם אחד השוטרים. מצבו מוגדר קשה מאוד, השניים הנוספים במצב בינוני

בפעם השנייה בתוך שעות - פיגוע דקירה בירושלים: צעיר פלסטיני חמוש בסכין תקף שוטרי מג"ב סמוך לשער שכם בירושלים ופצע אותם. אנשי כוחות הביטחון שהיו באזור פתחו לעבר המחבל באש והצליחו לחסל אותו, מהירי נפגע גם אחד השוטרים ומצבו מוגדר קשה מאוד. מצבם של השניים הנוספים מוגדר בינוני.

מקום הפיגוע (חדשות 2)

מחקירת האירוע עולה כי כוח שיטור של יחידת יואב ביצע סריקות שגרתיות בעיר, בשלב מסוים הם הבחינו בצעיר הערבי שעורר את חשדם ברחבת שער שכם. השוטרים בפטרול ביקשו ממנו תעודת זהות, הוא בתגובה שלף סכין והחל לדקור אותם. כוח אחר שהיה בסמוך למקום התקדם לעברו ופתח באש, ממנה נהרג המחבל ונפצע אחד השוטרים. על פי הפלסטינים המחבל הוא מוחמד עלי בן 25 משועפט.

תיעוד: שניות לאחר הפיגוע (חדשות 2)

בשיחה עם חדשות 2 סיפר זכי הלר דובר מד"א כי חובשים ופרמדיקים העניקו במקום טיפול רפואי לפצוע קשה, צעיר כבן 20 עם פצע ירי בפלג גופו העליון. מצבם של שניים נוספים, גבר כבן 30 וגבר כבן 28, מוגדר בינוני, הם סובלים מדקירות בפלג גופם העליון ובגפיים. השלושה פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים בעיר. בדרך לבית החולים החמיר מצבו של השוטר שנפצע קשה, הוא מועבר לניתוח דחוף ומציל חיים בבית החולים שערי צדק בבירה.

במקביל התקבל במד"א דיווח על פצוע נוסף מדקירה באיטליז ברחוב הנביאים. לא ברור בשלב זה אם מדובר באדם שנפגע באותו פיגוע או במקרה נוסף. הדבר מעיד במידה מה על הבהלה שניכרת היטב בעיר, ולעשרות הקריאות שמקבלים כוחות הביטחון וההצלה.

העסקים שבאזור שער שכם נותרו ריקים מאדם, אחד הרוכלים שעובד במקום סיפר לחדשות 2 דקות ספורות לאחר הפיגוע על ההתרחשות: "שמענו קול של כדורים, אבל אנחנו לא יודעים מה קרה. המצב קשה מאוד, אנחנו לא יכולים לעבוד, חייבים לסגור את העסק בכל רגע".

בשעות הבוקר: פיגוע נוסף בבירה

מוקדם יותר היום סמוך לשעה 10:25 מחבל כבן 16 הסתובב הסתובב ברחוב הנביאים בין שער שכם לחיל ההנדסה וארב ליהודים. משהבחין בשני יהודים בשנות ה-60 לחייהם, זינק לעבר אחד מהם עם סכין והחל לדקור אותו עד שנפל ואז המשיך לעבר היהודי השני ודקר גם אותו.

השניים הצליחו להימלט כשהם צועקים לעבר שוטרים שהיו בצומת הנביאים - חיל ההנדסה כי נדקרו. השוטרים פתחו בריצה לעבר מקום האירוע, זיהו את המחבל כשהסכין בידו, קראו לו להוריד את הסכין ומשלא נענה לקריאותיהם והתקדם לעברם ביצעו ירי מדוייק ונטרלו אותו.

בהכנת הידיעה השתתפו יואב אבן וירון שניידר.