"צעקנו למחבל שיוריד את הסכין, נטרלנו אותו"

השוטרים שחיסלו את המחבל מירושלים משחזרים את המרדף אחריו ברחובות העיר. "צעקנו לו שיוריד את הסכין, הוא המשיך ואף סיכן את חיינו", הם מספרים שעות לאחר הפיגוע בבירה. "עשינו את מה שצריך"

סמוך לשעה 10:25 התהלך ברחוב הנביאים בירושלים צעיר פלסטיני כבן 16 כשהוא חמוש בסכין. הוא הבחין בשני יהודים בשנות ה-60 לחייהם, זינק לעברם ודקר אותם. השניים הצליחו להימלט תוך שהם צועקים לעבר שוטרים שהוצבו במקום, אלה לא היססו ומיד פתחו אחריו במצוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים זיהו את המחבל כשהסכין עוד בידו, הם קראו לו להוריד אותה ומשלא נענה לקריאותיהם והתקדם לעברם - נאלצו לבצע ירי לעברו על מנת לנטרל אותו. "הוצבנו אני והשותף בצומת הנביאים, עמדה סטטית לאבטחת מתפללים בציר כשלפתע הגיע בחור חרדי וסימן לנו שבמורד הרחוב מפגע עם סכין שדוקר עוברים ושבים", הם משחזרים היום, שעות ספורות לאחר המקרה.

"רצנו במיידי תוך כמה שניות היינו בקרבת המחבל שצץ מאחת החנויות שלף סכין וניסה אף להתקרב אלינו", אומרים השוטרים, שגבורתם הצליחה למנוע תוצאות חמורות אף יותר. "צעקנו לו שיוריד את הסכין, הוא המשיך ואף סיכן את חיינו. עשינו מה שצריך לעשות ונטרלנו את המחבל".

מהירי חוסל המחבל הצעיר, שניסה להפר את שגרת החיים בעיר הבירה. "התפקיד העיקרי שלנו הוא להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל, להגיע במהירות לכל אירוע על מנת לצמצמם פגיעה בחפים מפשע אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו להגיע לכל אירוע במהירות האפשרית ולנטרל את האיום".

מפקד המחוז ניצב משה (צ׳יקו) אדרי שיבח את השניים: ״התגובה המהירה והנחושה של השוטרים הביאה לסיומו המהיר של הפיגוע ומנעה המשך פגיעה בחפים מפשע. השוטרים פעלו במקצועיות כמצופה מהם. תוצאות הפריסה המבצעית המוגברת של הכוחות מדברות בעד עצמן, אנו נמשיך בהיערכות המתוגברת במטרה למנוע פגיעה בחפים מפשע ולהגיב במהירות ובמקצועיות בקרות אירוע״.