פיגוע דקירה בירושלים: 2 פצועים קל-בינוני

גל הטרור נמשך: 2 בני אדם נפצעו באורח קל-בינוני בפיגוע דקירה ברחוב הנביאים בירושלים, המחבל נוטרל במקום. בדרום חודשו העימותים בין מפגינים פלסטינים לכוחות צה"ל על גבול הרצועה, סמוך לחאן יונס; 7 פלסטינים נפצעו מירי כוחות צה"ל. במהלך הלילה שוגרה רקטה מהרצועה לשטח ישראל, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

פצועים בפיגוע דקירה בירושלים: 2 בני אדם נפצעו הבוקר (שבת) ברחוב הנביאים בבירה, סמוך לשער שכם לאחר שמחבל פלסטיני התנפל עליהם - ודקר אותם. כוחות הביטחון נטרלו תוך זמן קצר את המחבל - פלסטיני בן 16 מהכפר עקב שמצפון לירושלים - וחיסלו אותו במקום, לאחר שרץ לעברם עם סכין שלופה ולא נענה לקריאות לעצור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 62 שנפצע בינוני לאחר שנדקר בפלג גופו העליון. הוא פונה לבית החולים שערי צדק בבירה. גבר נוסף, כבן 65, נפצע אף הוא בפיגוע - והוא פונה במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם לאחר שנפצע בלסת ובאחת מזרועותיו. שניהם בהכרה ומצבם מוגדר יציב. באירוע נפצע באורח קל גם עיתונאי שככל הנראה נפגע מכדור גומי שנורה לעבר מפגינים שהתקבצו במקום.

אסחאק בדראן, המחבל שביצע את הפיגוע (חדשות 2)

"היינו ברחוב סמוך והגענו במהירות למקום", סיפרו מיטל שטרנברג ואהרון אדלר, פרמדיקים של מד"א שהגיעו במהרה לזירת האירוע. "ראינו שני גברים בשנות ה-60 לחייהם בהכרה מלאה, עטופים בטלית ומתהלכים על המדרכה כשהם פצועים. מיד התחלנו להעניק להם טיפול רפואי כשאחד מהם סבל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון, והשני מפציעה בפנים ושבר ביד. הם סיפרו שהם היו בדרכם חזרה מתפילה בכותל. במרחק של כ-100 מטר מהם שכב המחבל, שנוטרל על ידי כוחות הביטחון".  

גופת המחבל מוטלת בזירה, היום (חדשות 2)

"פרישת השוטרים המוגברת והתגובה המהירה והנחושה של השוטרים הביאה לסיומו המהיר של הפיגוע ומנעה המשך פגיעה בחפים מפשע", מסר מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי. "השוטרים פעלו במקצועיות כמצופה מהם".

על פי מקורות פלסטיניים, המחבל שביצע את הפיגוע הוא אסחאק בדראן, בן 16 מהכפר עקב, הממוקם צפונית לירושלים.

חודשו העימותים בגבול עזה; רקטה נורתה מהרצועה  

מוקדם יותר הבוקר חודשו גם העימותים בדרום: 7 פלסטינים נפצעו הבוקר מירי צה"ל באזור עבסאן אל-כביר, מזרחית לחאן יונס שבדרום רצועת עזה. סמוך למחסום ארז מתגודדים בשעות אלה צעירים פלסטינים ומבעירים צמיגים.

עימותים בגבול הרצועה, אתמול (חדשות 2)

העימותים שחודשו היום הם המשך ישיר לאלה שפרצו אתמול על גבול הרצועה - עימותים שבמהלכם נהרגו 6 פלסטינים ו-30 נפצעו מירי כוחות צה"ל - כך לטענת מקורות פלסטינים. המפגינים התקבצו בשטח הרצועה, סמוך מאוד ליישוב במועצה האזורית שער הנגב, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר החיילים. בצה"ל אישרו כי בוצע ירי לעבר המפגינים שהמשיכו להתקרב לגדר - וכי זוהו פגיעות.

בנוסף לעימותים, שוגרה הלילה רקטה משטח הרצועה לעבר המועצה האזורית אשכול. הרקטה נחתה בשטח פתוח באזור הגבול, לא היו נפגעים ולא דווח על נזק. אזעקת צבע אדום נשמעה באזור סמוך לשעה 01:00 הלילה.בישראל הפנו אצבע מאשימה כלפי חמאס שאישר את כניסת המתפרעים לשטח וכלפי בכיר התנועה, איסמעיל הנייה, שבנאומו אמש תמך במפגעים שביצעו פיגועי דקירה במספר אזורים בארץ - וקרא לתושבי עזה לחדש את ההתקוממות נגד ישראל. "אנו מברכים את בני עמנו על האינתיפאדה שלהם, ועל התנגדותם", אמר. עוד שיבח את המפגעים הבודדים וצין את חשיבותם: "אלו אנשים ונערים שיוצרים היסטוריה חדשה".

שר הביטחון יעלון: "חמאס אחראי לנעשה ברצועה, פנינו לא להסלמה"

טרם הירי התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לעימותים בגבול עזה - ותלה את האחריות על ארגון חמאס: "הגיעו מאות פלסטינים לגדר בכוונה לפרוץ אותה, והכוחות ירו וזו התוצאה. מי שאחראי לאירוע זה חמאס - הם יודעים שזה מתחם שאסור להיכנס אליו והם אפשרו למתפרעים להיכנס אליו"."אני מקווה שחמאס לא יילך להסלמה - פנינו אינן להסלמה אך אנחנו ערוכים כדי להגן ואני מקווה שחמאס זוכר את צוק איתן". יעלון טען כי דבריו המסיתים של איסמעיל הנייה, ששיבח את המחבלים וקרא להמשך ההתנגדות, "כנראה פורשו על ידי המתפרעים בעזה וזו התוצאה". 

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, גלעד שלמור ויואב אבן