רקטה ששוגרה מעזה נפלה בשטח פתוח סמוך לגבול, אין נפגעים

אזעקת צבע אדום נשמעה הלילה במועצה האזורית אשכול לאחר שרקטה שוגרה מכיוון הרצועה לשטח ישראל. לא דווח על נפגעים או על נזק. ככול הנראה הרקטה נחתה בשטח פתוח סמוך לגבול עם הרצועה. מערכת הביטחון הייתה ערוכה לירי מכיוון עזה לאחר שבמהלך היום נרשמו מספר עימותים בין צה"ל לבין מפגינים בצפון הרצועה

(רויטרס)

נמשכת המתיחות בגבול הרצועה: רקטה שוגרה הלילה (שבת) מרצועת עזה לכיוון ישראל נחתה בשטח פתוח באזור הגבול. ככול הנראה מדובר בנפילה אחת. אין נפגעים ולא דווח על נזק. צה"ל עורך סריקות במקום.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ירי הרקטות מכיוון רצועת עזה היה רק עניין של זמן לאחר שאתמול, נהרגו לטענת הפלסטינים 6 מפגינים תושבי הרצועה ולמעלה מ-30 נפצעו מירי הרחקה של צה"ל, במהלך הפגנת הזדהות עם תושבי הגדה ליד גדר המערכת בסמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב. בצה"ל אישרו כי בוצע ירי לעבר המפגינים שהמשיכו להתקרב לגדר וזוהו פגיעות.

כ-200 פלסטינים ביצעו הפרות סדר בצפון הרצועה, סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב. המפגינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר. מצה"ל נמסר כי בשעה שהמפגינים הגיעו למרחק של 50 מטרים מהגדר, פתח כוח צה"ל בירי לאוויר במטרה לבלום את התקדמותם. משלא התרחקו המפגינים עברו הכוחות לבצע ירי לעבר פלג גוף תחתון של מסיתים מרכזיים. מדובר צה"ל נמסר על זיהוי של חמש פגיעות, וןבישראל הפנו אצבע מאשימה כלפי חמאס שאישר את כניסת המתפרעים לשטח.

עוד לפני הירי התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בריאיון גם לאירוע בגבול רצועת עזה, בו נהרגו על פי הדיווחים לפחות שישה פלסטינים: "הגיעו מאות פלסטינים לגדר בכוונה לפרוץ אותה, והכוחות ירו וזו התוצאה. מי שאחראי לאירוע זה חמאס - הם יודעים שזה מתחם שאסור להיכנס אליו והם אפשרו למתפרעים להיכנס אליו.

"אני מקווה שחמאס לא יילך להסלמה - פנינו אינן להסלמה אך אנחנו ערוכים כדי להגן ואני מקווה שחמאס זוכר את צוק איתן". יעלון טען כי דבריו המסיתים של איסמעיל הנייה, ששיבח את המחבלים וקרא להמשך ההתנגדות, "כנראה פורשו על ידי המתפרעים בעזה וזו התוצאה".

שעות לפני ההפגנה הסמוכה לגדר, נאם ביום חמישי בעזה איסמעיל הנייה, בכיר החמאס, והביע תמיכה במפגעים בישראל. "אנו מברכים את בני עמנו על האינתיפאדה שלהם, ועל התנגדותם", אמר. עוד שיבח את הממפגעים הבודדים וצין את חשיבותם: "אלו אנשים ונערים שיוצרים היסטוריה חדשה"

לפני כניסת השבת הביעו במחוז הדרומי של המשטרה חשש מהסלמה נוספת, גם בעקבות פיגוע הנקמה שביצע יהודי בדימונה. במקביל קיימת כוננות מוגברת בעוטף עזה מחשש לירי נוסף מתוך הרצועה ואף לאירועים נוספים בגזרת הגדר. בכלי תקשורת ערבים דווח אמש על ירי לעבר ישראל שנפל בתוך הרצועה.