ההבטחה של האלוף מרדכי: "המחבלים מדומא יישבו בכלא"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אמר בריאיון לרשת אל-ג'זירה כי ישראל אינה מעוניינת בהסלמה, אך תגיב בתקיפות על כל פיגוע. "אתם צריכים להפסיק להסית", טען מרדכי בריאיון הטעון - והבטיח כי מערכת הביטחון תמצה את הדין עם רוצחי משפחת דוואבשה. צפו בריאיון

מסר מרגיע נוסף מישראל לעולם הערבי: מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, נשלח על ידי ראש הממשלה לשוחח עם אנשי אבו מאזן ולדרוש ממנו להפסיק לנאום בנושא הר הבית. מרדכי גם התראיין היום (שישי) לרשת אל ג'זירה וביקש להרגיע את המתיחות: "״אנחנו נגד אלימות ולא משנה מה קורה. אנחנו נוקטים בצעדים". כאשר נשאל על ידי המראיין מדוע ישראל לא עצרה את מציתי הבית בכפר דומא, הבהיר מרדכי כי "כשהכל יתברר, הפושעים האלה יישבו בכלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המתיחות היא בגלל גורמים איסלאמיים קיצוניים וכל השיח על המקומות הקדושים בירושלים הוא שמועות ושקרים", הדגיש האלוף. "המצב המתוח בגלל גורמים אסלאמיים קיצוניים וכל השיח על המקומות הקדושים בירושלים ששינינו את הסטאטוס-קוו הוא שמועות ושקרים. המצב נשאר כפי שהיה וגם ראש הממשלה אמר שהמצב לא השתנה והמצב לא ישתנה".

כאשר המראיין טען כי הגורם להסלמה הוא הרצח של שלושה מבני משפחת דוואבשה בדומא, מתאם פעולות הממשלה בשטחים ציין כי מבחינת ישראל "האירוע בדומא הוא פיגוע טרור שכל המנהיגים יצאו נגדו". בתגובה לדברי שר הביטחון יעלון מהשבועות האחרונים, לפיהם המערכת יודעת מי ביצע את הפיגוע אך אינה רוצה לחשוף מקורות: "ברגע שיתבררו על הפרטים, הפושעים ישבו בכלא.

המתאם חזר והבהיר כי ישראל נגד אלימות וכי המצב במקומות הקדושים לא השתנה. "בכל יום יש פיגועים של פלסטינים, אך שמענו כי הרשות הפלסטינית אינם מעוניינים בהסלמה". האלוף מרדכי הוסיף כי כל פיגוע מצד פלסטינים יגובה בתגובה קשה - וקרא לרשת אל גז'ירה להימנע מהסתה.