תיעוד: הירי לעבר המחבלת שניסתה לדקור חייל בעפולה

בסרטון שצולם בזירת האירוע נראים השוטרים מקיפים את המחבלת - ולאחר שהמשיכה להניף את הסכין ולא נשמעה להוראות היא נורתה ונפצעה. אחד הלוחמים שחזר: "כאשר הגענו למרחק קצר מהמחבלת זיהינו סכין שלופה, היא התקדמה לעברנו"

כך נוטרלה המחבלת שניסתה לדקור חייל בעפולה: בתיעוד דרמטי מהשתלטות כוחות הביטחון על הצעירה נראים הרגעים בהם חתרו הכוחות למגע עם המחבלת - שהמשיכה להניף לעברם את הסכין. לאחר שלא נשמעה להוראות השוטרים היא נורתה ונפצעה באורח בינוני. אין נפגעים נוספים באירוע, שהתרחש זמן קצר לאחר הפיגועים בירושלים ובקריית ארבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 13:30 נכנסה המחבלת הפלסטינית ללב התחנה המרכזית בעפולה, סמוך לאחד הרציפים, שלפה סכין והתקדמה לעבר חייל שהיה במקום. שני שוטרי מג"ב, חייל ומאבטח שזיהו כי המחבלת מתכוונת לדקור אותו ירו לעברה כמה יריות לפלג גוף תחתון ופצעו אותה באורח בינוני. מהשב"כ נמסר כי המחבלת היא אסראא זידאן תאופיק עבד, בת 30 מנצרת, ללא עבר ביטחוני. כמו כן התגלה כי מדובר בחולה פסיכיאטרית, שעברה מספר מספר ניסיונות התאבדות ואשפוז בבית חולים לחולי נפש.

סמל שני ב', לוחם משמר הגבול שהיה בזירה, שחזר את רגעי ההשתלטות והנטרול: "יצאתי מכיוון ירושלים לכיוון הצפון. כאשר הגעתי לתחנה מרכזית בעפולה שמעתי צעקות 'מחבלת, סכין'. צמצמתי טווח לכיוון המחבלת - אני, חייל צה״ל ומאבטח אזרחי".

ב' הוסיף כי "כאשר הגענו למרחק קצר מהמחבלת זיהינו סכין שלופה, היא התקדמה לעברנו, ביצענו ירי מדוייק על מנת לנטרל את הסכנה ואזקנו את המחבלת תוך כדי הרחקת הסכין. בימים טרופים אלה תפקידנו לשמור על הביטחון ועל השקט של תושבי מדינת ישראל, וכך נמשיך לעשות".

המחבלת שנורתה בעפולה

ח"כ יוסף ג׳בארין מהרשימה המשותפת דווקא גינה את התנהלות הלוחמים באירוע: "הסרטון המתעד את האירוע מכה גלים בציבור הערבי ומעורר כעס רב. ברור כשמש שלא נשקפה מהצעירה סכנה מיידית שהצדיקה הירי". לדבריו, "אסור לאפשר למשטרה להמשיך עם מדיניות ההרג הזאת. דמנו נהיה להפקר וזאת כתוצאה ישירה מהסתה של הממשלה והעומד בראשה יש להשעות באופן מיידי את השוטרים המעורבים בפרשה, עד למיצוי החקירה והעמדה לדין של האחראים".

סגן מנהל התחנה המרכזית בעפולה, שלום רודיטי מחברת "סופר בוס", סיפר על התקרית: "ראיתי אותה בכיוון מרכז התחנה, ראיתי אותה נעמדת עם הסכין ביד וכוחות הביטחון לא חיכו הרבה, השתלטו עליה בצורה מדהימה. לדעתי כולה היתה מבוהלת, היא צעקה 'טרוריסטים'". רודיטי הוסיף כי אנשי התחנה חוו בעבר פיגועים: "אנחנו למודי ניסיון פה בתחנה בעפולה, אבל הצלחנו לשכוח את המצב הזה ופתאום אנחנו חוזרים למצב הזה עוד פעם, עצוב".

יוסי פחימה, מנהל מרחב גלבוע במד"א שהוזעק לתחנה המרכזית בעפולה, תיאר: "ביצענו מיד סריקה על מנת לאתר נפגעים, לשמחתנו לא אותרו נפגעי גוף. טיפלנו ב-5 בני אדם שהיו עדים לאירוע ולקו בחרדה. לאחר טיפול בשטח פינינו אותם להמשך טיפול בבית חולים העמק".