דיווח בעזה: 6 מפגינים סמוך לגדר נהרגו מאש צה"ל

מאות פלסטינים הפגינו לאות הזדהות עם אחיהם בשטחים, וכמחאה על תקיפת ערבים על ידי יהודים בישראל. המפגינים התקרבו לגדר סמוך לישוב נחל עוז, וצה"ל ירה על מנת להרחיקם. בעזה מדווחים על 6 הרוגים ועשרות פצועים. בישראל הפנו אצבע מאשימה לחמאס

מתיחות גם ברצועה: תושבי רצועת עזה קיימו היום (שישי) הפגנת הזדהות עם תושבי הגדה ליד גדר המערכת בסמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב. לטענת גורמים פלסטינים, שישה מפגינים נהרגו ולמעלה מ-30 נפצעו מירי הרחקה של צה"ל. בצה"ל אישרו כי בוצע ירי לעבר המפגינים שהמשיכו להתקרב לגדר וזוהו פגיעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-200 פלסטינים ביצעו הפרות סדר בצפון הרצועה, סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב. המפגינים הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר. מצה"ל נמסר כי בשעה שהמפגינים הגיעו למרחק של 50 מטרים מהגדר, פתח כוח צה"ל בירי לאוויר במטרה לבלום את התקדמותם. משלא התרחקו המפגינים עברו הכוחות לבצע ירי לעבר פלג גוף תחתון של מסיתים מרכזיים. מדובר צה"ל נמסר על זיהוי של חמש פגיעות, ובישראל הפנו אצבע מאשימה כלפי חמאס שאישר את כניסת המתפרעים לשטח.

גורמים ברצועה סיפרו כי ההפגנה נערכה לאות הזדהות עם הפלסטינים בשטחים הכבושים ובירושלים, ובתגובה לפגיעות של יהודים בערבים ברחבי ישראל בימים האחרונים. איסמעיל הנייה, בכיר בחמאס, נאם היום בעזה והביע תמיכה במפגעים בישראל.

"אנו מברכים את בני עמנו על האינתיפאדה שלהם, ועל התנגדותם", אמר. עוד שיבח את הממפגעים הבודדים וצין את חשיבותם: "אלו אנשים ונערים שיוצרים היסטוריה חדשה".

מוקדם יותר הבוקר, יהודי תושב דימונה דקר ארבעה ערבים, שלושה מהם עובדי העירייה. שניים נפצעו קל ושניים בינוני-קשה. הדוקר נעצר ובמשטרה אומרים כי הרקע למעשה לאומני. בנתניה תקפו במהלך הלילה עשרות תושבים שלושה ערבים ישראלים והכו אותם באלות וכיסאות.