גל הטרור: מחבלת ניסתה לדקור חייל בעפולה - ונורתה

שלושה פיגועים תוך פחות משעתיים: פלסטיני מחברון דקר בן 16 ברחוב שמואל הנביא בבירה ופצע אותו קל. שוטרים השתלטו על המחבל. בקריית ארבע נפצע קל שוטר שנדקר בידי מחבל שניסה לחטוף את נשקו. המחבל נורה למוות. בעפולה נורתה מחבלת ששלפה סכין בתחנה המרכזית

הטרור לא עוצר - אחרי בוקר שקט, אירעו תוך כשעתיים שני פיגועי דקירה ועוד ניסיון פיגוע: בירושלים תקף צעיר פלסטיני נער בן 16 באמצעות חפץ חד ופצע אותו קל. שוטרים שהיו בסמוך השתלטו על המחבל. בקריית ארבע התנפל מחבל על שוטר, דקר אותו וניסה לחטוף את נשקו. הוא נורה למוות בידי שוטרים אחרים. בעפולה נורתה מחבלת שניסתה לדקור מאבטח בכניסה לתחנה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

סמוך לשעה 12:00 תקף פלסטיני בן 18 מחברון את הנער באגרופים בכיכר זקס ברחוב שמואל הנביא ודקר אותו באמצעות מכשיר חד. לדברי הנער, הוא לא חש בדקירה וניסה לרדוף אחרי הצעיר. מיד עם הדיווח למוקד המשטרה, פתחו הכוחות בסריקות, זיהו את החשוד והשתלטו עליו.

כוחות הביטחון תפסו את הדוקר (דודי גלויברמן)

צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו לנפגע טיפול רפואי ראשוני במקום. הנער, שסובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון, פונה לבית החולים הדסה הר הצופים במצב קל.

פרמדיק מד"א זוהר ממן שטיפל בנער סיפר: "כשהגענו למקום היו שם המון אנשים וכוחות ביטוחן, הם הובילו אותנו לנער כבן 16 בהכרה מלאה, הוא התהלך והתלונן על כאב בכתף. בבדיקה רפואית איתרנו פצעי דקירה. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית חולים כשמצבו קל ויציב".

זירת הפיגוע בקריית ארבע

כחצי שעה לאחר מכן אירע פיגוע דקירה נוסף, בקריית ארבע. מחבל התפנל על שוטר, דקר אותו וניסה לחטוף את נשקו. השוטר נפצע קל בגפיו ופונה לקבלת טיפול בבית החולים. המחבל נורה למוות בידי שוטרים שהיו בסמוך.

סמוך לשעה 13:30 נכנסה מחבלת פלסטינית ללב התחנה המרכזית בעפולה, סמוך לאחד הרציפים, שלפה סכין והתקדמה לעבר חייל שהיה במקום. שני שוטרי מג"ב, חייל ומאבטח שזיהו כי המחבלת מתכוונת לדקור אותו ירו לעברה כמה יריות לפלג גוף תחתון ופצעו אותה בינוני.

המחבלת שנורתה בעפולה

מנהל מרחב גלבוע במד"א, יוסי פחימה, שהוזעק לתחנה המרכזית בעפולה תיאר: "ביצענו מיד סריקה על מנת לאתר נפגעים, לשמחתנו לא אותרו נפגעי גוף. טיפלנו ב-5 בני אדם שהיו עדים לאירוע ולקו בחרדה. לאחר טיפול בשטח פינינו אותם להמשך טיפול בבית חולים העמק".

סגן מנהל התחנה המרכזית בעפולה, שלום רודיטי מחברת "סופר בוס", סיפר על התקרית: "ראיתי אותה בכיוון מרכז התחנה, ראיתי אותה נעמדת עם הסכין ביד וכוחות הביטחון לא חיכו הרבה, השתלטו עליה בצורה מדהימה. לדעתי כולה היתה מבוהלת, היא צעקה 'טרוריסטים'". רודיטי הוסיף כי אנשי התחנה חוו בעבר פיגועים: "אנחנו למודי ניסיון פה בתחנה בעפולה, אבל הצלחנו לשכוח את המצב הזה ופתאום אנחנו חוזרים למצב הזה עוד פעם, עצוב".