העציר המנהלי מאיר אטינגר פתח בשביתת רעב

אטינגר, שנעצר בצו מעצר מנהלי זמן קצר לאחר ההצתה בדומא, הודיע כי הוא פותח בשביתת רעב במחאה על העברתו לתא מבודד באגף השמור בכלא אשל. אטינגר הבהיר כי ימשיך בשביתת הרעב עד שיותר לו לשוחח עם אשתו. עורכת דינו: "מדובר בצעד לא סביר, לא מידתי ולא חוקי"

אטינגר בעת מעצרו (ארכיון) (אהוד אמיתון - סוכנות תצפית)

העציר המנהלי מאיר אנטינגר פתח אמש (חמישי) בשביתת רעב, זאת לאחר שהועבר לכליאה בתנאי בידוד בבית הכלא. אטינגר הודיע כי ימשיך בשביתה עד שיותר לו לקיים שיחות עם אשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הודעתו של אטינגר בנוגע לשביתת הרעב באה לאחר העברתו לתא מבודד באגף ההפרדה בכלא אשל, תוך שלילת טלפונים ללא כל נימוק. אטינגר הועבר לאגף חד עם העצור המנהלי אביתר סלונים השוהה בתא נפרד באגף שמור. העברתו של העצור המנהלי היהודי השלישי מרדכי מאייר נמנעה ברגע האחרון בעקבות עתירה שהגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו וצו עיכוב ביצוע של בית המשפט המחוזי מרכז.

לדבריה של עו"ד סימה כוכב מארגון "חוננו" המייצג את אטינגר, גורמי שב"ס סירבו לנמק את סיבת העברתם של השניים לתאי הפרדה בכלא אשל וטענו כי מדובר בהוראה של חטיבת המודיעין בשב"ס. השניים שהו עד כה באגפים תורניים פתוחים בכלא אלה וכלא איילון, וזאת על פי הוראת הצו המנהלי שחתם שר הביטחון.

"אנחנו רואים בחומרה את הרעת התנאים של העצורים המנהליים היהודים", אמרה עו"ד כוכב, "במיוחד כאשר הדבר מתרחש ללא מניע או נימוק. מדובר בצעד לא סביר, לא מידתי ולא חוקי".

"התנהלות שב"ס בלתי חוקית"

ביום שני צפוי להיערך דיון בבית המשפט המחוזי בעתירת שהגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בעניינו של אטינגר. בארגון טענו כי העברתו של איטנגר מנוגדת לחוק משום שפקודת החזקת עצירים מנהליים קובעת שישהו היכן שהורה שר הביטחון בצו ולשב"ס אין סמכות להעבירם לכלא אחר ולהרע בתנאי החזקתם.

בארגון "חוננו" המייצג את העצורים המנהליים מסרו בתגובה: "התנהלות שב"ס חמורה ביותר ואינה חוקית בעליל. בזמן שמשתוללת אינתיפאדה ומחבלים ערבים עדיין חוגגים בבתי הכלא עם פלאפונים וארוחות שחיתות, שב"ס מפעיל יד קשה כנגד העצורים המנהליים היהודים שאינם מואשמים בדבר. אנו מקווים כי בית המשפט יורה על ביטול העברתם של העצורים לבידוד ואנו דורשים למצות את הדין עם האחראים לפגיעה הקשה בזכויות העצורים המנהליים היהודים".