פיגוע דקירה בעפולה: חייל במצב בינוני-קשה

גל טרור: חייל כבן 20 נדקר בפלג גופו העליון בשדרות ארלוזורוב שבעיר. מצבו בינוני-קשה. המחבל נתפס על ידי ההמון שהחל להכותו. הוא חולץ על ידי שוטרים. תיעוד: ההשתלטות על המחבל

פיגוע דקירה רביעי בתוך יממה: חייל צה"ל כבן 20 נפצע הערב (חמישי) באורח בינוני-קשה מדקירות בשדרות ארלוזורוב בעפולה. אזרחים שהיו ברחוב באותה שעה הצליחו ללכוד את המפגע עד להגעת כוחות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירת האירוע העניקו טיפול ראשוני לחייל, שסובל משלוש דקירות בבטנו ובחזהו ופינו אותו להמשך טיפול בבית חולים העמק בעיר. בזירת הפיגוע התפתחה מהומה לאחר שהמון זועם סירב לאפשר לכוחות הביטחון לפנות את החשוד מהמקום. השוטרים נאלצו להשתמש בגז מדמיע ו-כ10 בני אדם טופלו בשל חרדה ופגיעת הגז.

"יש פה המון המולה, זה כמו שדה קרב", סיפרה ג'ודי אקרמן, תושבת השכונה. "זה קרה ממש בלב העיר, ילדים מסתובבים פה, זה בלתי נתפס. הוא יכול היה להיכנס לכל מקום וזה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע אם לא היו פה אנשים עירניים".

3 פיגועים ב-4 שעות

כשלוש שעות קודם לכן, בשעה 15:50, נפצע צעיר ישראלי באורח קשה לאחר שמחבל התנפל עליו ודקר אותו בגבו בשער המערבי של קריית ארבע. מיד לאחר הדקירה נמלט הפלסטיני מהמקום וכוחות הביטחון מנהלים סריקות נרחבות בניסיון לאתרו.

זירת הפיגוע בתל אביב

הפיגוע בתל אביב (עזרי עמרם, חדשות 2)

בשעה 15:00 נפצעו 5 בני אדם באורח קל לאחר שמחבל בן 19 ממזרח ירושלים התנפל על עוברים ושבים עם מברג בידו בדרך מנחם בגין בתל אביב, סמוך למגדלי עזריאלי. קצין של חיל האוויר שהיה במקום ירה במחבל והרג אותו.

בשעה 12:00 דקר מחבל פלסטיני בסכין תלמיד ישיבה כבן 25 בצווארו בתחנת הרכבת הקלה גבעת התחמושת, סמוך לבניין המטה הארצי של המשטרה. הצעיר נפצע קשה ופונה לבית החולים כשהוא מונשם ומורדם. כוח יס"מ השתלט על המחבל, שניסה לברוח, ונטרל אותו.