הקצין שהרג המחבל מדבר: "רצתי אליו ונטרלתי אותו"

קצין צה"ל שירה למוות במחבל בתל אביב משחזר את האירוע: "ראיתי אותו תוקף את החיילת והבנתי שמדובר בפיגוע דקירה. הייתי במקום הנכון בזמן הנכון". אמה של הפצועה: "ראיתי את המחבל דוקר אותה בראש"

ערנותו של קצין הנ"מ שהיה באזור הפיגוע הצליחה למנוע אסון גדול בהרבה: סגן-משנה דניאל, שהיה בדרכו לפגישת עבודה במחנה הקריה בתל אביב, הבחין במחבל בעודו מתנפל על אזרחים ובאומץ רב הביא לנטרולו המהיר. הצטרפו לשידור הישיר באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצין היה במכוניתו בדרכו לפגישת עבודה בקרייה יחד עם קצינים אחרים ממערך ההגנה האווירית שזה עתה סיימו את השלמת הקצונה, והצליח לזהות במהירות את האירוע. הוא יצא לעבר המחבל דקות ספורות לאחר שהחל לתקוף באמצעות מברג חיילת בדרך מנחם בגין בתל אביב.

"ראיתי מחבל תוקף חיילת", שחזר סגן משנה דניאל. "הבנתי שמדובר בפיגוע דקירה בגלל האירועים האחרונים שיש במדינה. יצאתי מהרכב, רצתי אליו, נטרלתי אותו מטווח קרוב. הייתי בזמן הנכון במקום הנכון. עשיתי מה שמצופה מכל לוחם בצה"ל ובכלל".

זמן קצר לאחר סיום האירוע הודו לקצין אזרחים רבים שהיו בזירה, על כך שגילה קור רוח והצליח למנוע אובדן בנפש. "זה גיבור ישראל", קראו האזרחים לעבר הקצין ושיבחו אותו על פועלו: "מגיע לך צל"ש".

"המחבל דקר את הבת שלי בראש"

שושי דהן, אמה של החיילת שנדקרה בראשה את הרגעים בהם היתה עדה לתקיפת בתה בידי המחבל ברוחוב מוזס בתל אביב, ממש מעברו השני של הכביש. "עמדתי בתחנת האוטובוס ליד קניון עזריאלי והבת שלי בדיוק חזרה מהבסיס וחצתה את הכביש", סיפרה. "ראיתי איך המחבל רץ אליה ודקר אותה בראש".

"התחלתי לצרוח ולבכות, רצתי אליה וראיתי אותה נשכבת על הרצפה על הנשק", הוסיפה. "הבנתי שהוא דקר אותה בראש, זה היה רגע מאוד טראומטי, מאוד מפחיד, אני מבוהלת מאוד". האם התייחסה לתושייה שהפגינה בתה, שמנעה בגופה מהמחבל לקחת ממנה את הנשק ואמרה ש"מטבעה היא ילדה אמיצה ומאוד חזקה"."היא ראתה את המחבל וניסתה להילחם כי היא הבינה שהנשק עליה והוא יכול לקחת אותו", הוסיפה האם. "אני מאוד מאוד מודה לחייל שירה בו. אני חושבת שמחבלים כאלה אין צורך לחכות ולתפוס, פשוט לחסל".

בהכנת הכתבה השתתפו מתן חצרוני, עזרי עמרם ויואב אבן.