זחאלקה בהר הבית: לרה"מ אין סמכות

למרות הודעת ראש הממשלה על איסור עליית חברי כנסת להר הבית, הגיע ח"כ ג'מאל זחאלקה להר והחל להתעמת עם כוחות הביטחון שמנעו כניסתו. זחאלקה האשים את נתניהו כי הוא עובר על החוק ואיים כי יפנה לבג"ץ

זמן קצר לאחר הודעתו הבוקר (חמישי) של ראש הממשלה נתניהו שלא לאפשר לחברי כנסת, יהודים וערבים כאחד, להיכנס לשטח הר הבית, הגיע חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) למתחם, אך נבלם על ידי כוחות הביטחון. זחאלקה החל להתווכח עם השוטרים ואיים כי יפנה לבג"ץ אם לא יורשה להיכנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על פי איזה חוק אני מנוע מלהיכנס? על פי איזו תקנה?", שאל זחאלקה את השוטרים שעמדו בכניסה למתחם. "תראה לי צו, אני לא עובר על החוק. תראה לי שיש לך צו ואני אלך, אקח אותו ואלך לבג"ץ". עוד האשים זחאלקה את נתניהו כי הוא עובר על החוק: "אתם אומרים לי לא להיכנס כי נתניהו אמר, אבל נתניהו הוא לא סמכות. יש בית משפט ויש תקנות. אין תקנה שאומרת שראש ממשלה יכול למנוע מחבר כנסת להיכנס למקום קדוש".

במקביל, התייחסה שרת התרבות מירי רגב לאמירות הח"כים הערבים בדבר כוונתם לעלות מחר להר הבית למרות האיסור וקראה להסרת חסינותם. "אני קוראת ליועץ המשפטי לממשלה להסיר את החסינות של כל ח"כ ערבי שיעלה להר הבית בניגוד להנחיית ראש הממשלה", אמרה רגב. "על משטרת ישראל להתריע ולבצע - ח"כ ערבי שיעלה להר הבית בניגוד להנחיית ראש ממשלה ישלח למעצר ולחקירה".