קצין מצטיין ביחידה מובחרת נהג שיכור - והודח

כשנתפס כשהוא נוהג שיכור ברכב צבאי, ניסה הקצין המצטיין להעמיד פנים שחברו היה זה שנהג - אך חזר בו והועמד לדין גם על עבירה של התנהגות בלתי הולמת, בנוסף לעונש של העברה מתפקידו, שלילת רישיונו והטלת קנס כספי

אילוסטרציה (פלאש 90 טל מנור)

קצין מצטיין מיחידה מיוחדת הודח מתפקידו לאחר שנתפס נוהג שיכור ברכב צבאי. הקצין ניסה לטעון שלא הוא נהג ברכב, אך לבסוף הוא הודה והורשע - ובית הדין הצבאי גם פסל את רישיון הנהיגה שלו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילת הפרשה בחודש אפריל האחרון, כאשר הקצין נהג בכלי רכב צבאי כשעמו שלושה חברים נוספים. בבדיקת נשיפה שנערכה לו נמצאו 375 מיליגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף - חריגה של 85 מיליגרם מרף האכיפה.

לאחר שהשוטרים עצרו את רכבו, הוא החליף מקומות עם חברו כך שייראה כאילו החבר הוא שנהג ברכב. מיד לאחר מכן חזר בו והתוודה בפני השוטרים כי הוא הנהג. בגין כך הורשע גם בעבירה של התנהגות שאינה הולמת.

בית הדין הצבאי שקל את חומרת מעשיו של הקצין, ומנגד את הצטיינותו בשירות ביחידה מובחרת ואת הצעדים הפיקודיים החריפים שננקטו נגדו - הדחה מתפקיד והעברה מהחטיבה בה שירת. לבסוף הוטל עליו עונש של 17 חודשי פסילת רישיון נהיגה, קנס בסך 1,500 שקלים וכן עונשי פסילה מותנית ומאסר מותנה. התביעה הצבאית ערערה על העונש בטענה שהוא קל מדי, ואילו הסנגוריה הודיעה כי גם יוגש ערעור מטעמה.