פיגוע דקירה בירושלים: תלמיד ישיבה נפצע קשה, המחבל נוטרל

שוב טרור בבירה: צעיר פלסטיני תקף תלמיד ישיבה בתחנת הרכבת הקלה גבעת התחמושת ודקר אותו בצוואר. שוטרים שהיו במקום השתלטו על המחבל. הפצוע פונה לביה"ח כשהוא מורדם ומונשם. שיבושים בתנועת הרכבות בעיר

עוד פיגוע דקירה בירושלים: צעיר פלסטיני תקף היום (חמישי) בסכין תלמיד ישיבה כבן 25 ודקר אותו בצווארו בתחנת הרכבת הקלה גבעת התחמושת, סמוך לבניין המטה הארצי של המשטרה. הוא נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים כשהוא מונשם ומורדם. כוח יס"מ השתלט על המחבל, שניסה לברוח, ונטרל אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המחבל, צובחי אברהים מחמד אבו חליפה, בן 19, משועפט, הגיע לתחנת הרכבת הקלה סמוך לשעה 12:00. הוא דקר באמצעות סכין את תלמיד הישיבה בצווארו וניסה להימלט. במהלך מנוסתו הוא נתקל במאבטח של הרכבת הקלה, תקף אותו וניסה לחטוף את נשקו. המאבטח נאבק במחבל, שהצליח לברוח.

לוחמי יס"מ ירושלים שפעלו באזור רכובים על אופנועים הבחינו באדם שרץ בכביש לכיוון צומת הגבעה הצרפתית. כשהבחין בלוחמים חזר המחבל על עקבותיו וניסה להיכנס לתוך רכב בכביש. הלוחמים הבינו שמתרחש אירוע, זינקו מהאופנועים, רדפו אחריו ועצרו אותו יחד עם שוטר תגבור שהיה במקום. הוא הועבר לחקירה בימ"ר ירושלים.

גדי מילר, חובש בכיר במד"א שהגיע ראשון לזירה, סיפר: "על הכביש סמוך לתחנת אוטובוס שכב צעיר כבן 25 כשהוא דקור בפלג גופו העליון. יחד עם פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישה ופינינו אותו לבית חולים כשהוא במצב קשה. במקום טיפלנו גם בנפגע נוסף באורח קל שנפצע בגפיים בזמן שהתעמת עם המחבל".

שוטרים שחלפו בסמוך התנפלו על המחבל (יהושע ואריה שרמן)


שמוליק אברהם, מתאם חירום וביטחון של איחוד הצלה, סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בצעיר חרדי, תלמיד ישיבה שנדקר בפלג גופו העליון בסמוך לתחנת הרכבת הקלה. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים. כוחות משטרה גדולים פעלו בזירה ומנעו מהמפגע לדקור אזרחים נוספים. למרבה הנס לא היו נפגעים נוספים באירוע".

תנועת הרכבת הקלה באזור הופסקה

בעקבות האירוע - ולבקשת המשטרה, הופסקה זמנית תנועת הרכבת הקלה בציר חיים בר-לב, מה שגרם לשיבושים בתנועת הרכבת הקלה בעיר. לאחר כשעה חזרה תנועת הרכבות לסדרה.

האירוע היום מהווה המשך לשרשרת הפיגועים שמבצעים מחבלים פלסטינים בימים האחרונים. אתמול אירעו במהלך היום חמישה פיגועי טרור שונים - ועוד ניסיון פיגוע בירושלים סוכל ברגע האחרון על ידי שוטרים. בפיגועים אלו נפצעו שבעה ישראלים. ברקע נמשכו יידויי האבנים ובקבוקי התבערה, ראש הממשלה נתניהו קיים הערכת מצב מיוחדת - וביטל את נסיעתו המתוכננת לגרמניה.  

בהכנת הידיעה השתתפו: משה נוסבאום, ניר דבורי, יואב אבן, ירון שניידר ועמליה דואק