"המחבל כיוון את הנשק לעברנו - וירינו בו"‎

3 לוחמי מג"ב קיבלו את הדיווח על הפיגוע בקריית גת כשהיו בדרכם הביתה מפעילות מבצעית : "המחבל עלה למבנה עם M-16 שחטף מחייל. הוא צעק במבטא ערבי כבד - ואז פתחנו באש". נתניהו: "ידענו תקופות קשות מאלה"

שעות לאחר הפיגוע בקריית גת וחדירת המחבל לבית בעיר, משחזרים הלוחמים איך רדפו אחרי המחבל ונטרלו אותו: הלוחמים, מיחידת מנהלת תיאום פעולות האכיפה של המשטרה, סיפרו כי הם סיימו פעילות מבצעית - וכי בדרך הביתה, הגיעו לעיר קריית גת - אז דווח להם שהתרחש במקום אירוע חריג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שוטר שהיה במקום דיווח שיש מחבל שעלה למבנה עם M-16 שהוא חטף מחייל. דרכנו נשקים, עלינו למבנה, חתרנו למגע - וסרקנו את הקומות עד לקומה השלישית", סיפר מ', אחד השוטרים.

"זיהיתי דלת פתוחה עם ראש שמציץ החוצה. צעקתי לו 'מי אתה?', הוא ענה לי במבטא ערבי כבד: 'עופו מפה, מה אתם רוצים?'. לוחם נוסף זיהה שיש לו נשק. אותו חשוד סגר את הדלת. רצתי בנחישות ממש, עליתי במדרגות. עמדתי מול הדלת".

המחבל פרץ לביתה. ליאת אוחנה (איקו טבאשי, חדשות 2)


"לאחר שהמחבל סגר את הדלת, רצתי במדרגות ונעמדתי מול הדלת עם הקנה מופנה לעברו", הוסיף מ'. "לאחר מספר שניות המחבל פתח את הדלת והפנה אליי את נשקו. הרגשתי סכנה ממשית לחיי וביצעתי ירי מדויק לעברו עד לנטרולו".

"האירוע היה מסוג התרחישים שעליהם אנו מתאמנים", סיפר י'. "ברגע שמרגישים סכנה ממשית לחיי אדם אנו חותרים למגע ומנטרלים את האיום. אני שמח שזה נגמר בצורה חלקה ושלא נגרם נזק נוסף".

נתניהו בדיון הערכת מצב: "פועלים בכל האמצעים נגד גל הטרור"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיים היום (רביעי) דיון והערכת מצב בחמ"ל המשטרה במחוז ירושלים בהם השתתפו השר לביטחון פנים, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ראש עיריית ירושלים, מ"מ מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים.

נתניהו בסיור באיו"ש, אתמול (עמוס בן גרשום לע"מ)


במהלך הדיון ביקש נתניהו לשבח את המפקדים, את בנצי סאו וצ'יקו אדרי, את השוטרים ואת השוטרות, את לוחמי ולוחמות מג"ב: "הם פועלים בצורה יוצאת מן הכלל, מגלים אומץ לב, חתירה למגע, מסירות והקרבה. אנחנו עדיין בעיצומו של גל טרור. אנו פועלים בתקיפות נגד המפגעים, נגד פורעי החוק ונגד המסיתים. תגברנו כוחות ואנחנו מעמידים את כל האמצעים ואת כל השיטות הנדרשים כדי להיאבק בטרור הזה".

"במלחמה בטרור, האזרחים נמצאים בחזית ונדרשת ערנות מרבית גם מהם. אני מבקש לשבח את קור הרוח ואומץ הלב שגילו אזרחי ישראל בימים האחרונים וגם ביום הזה, בירושלים ובקריית גת. המטרה של הטרור היא לזרוע פחד, והצו הראשון כדי לנצח את הטרור הוא לגלות קור רוח וחוסן אישי ולאומי. כבר ידענו תקופות קשות מאלה, וגם על גל הטרור הזה אנחנו נתגבר בנחישות, באחריות ובאחדות".

יום של טרור: דקה אחר דקה