"ישראל לא מעוניינת בהסלמה, אך תגיב בכוח נגד פעילי הטרור"

על רקע גל האלימות בשבוע האחרון, התראיין מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" והבהיר לתושבים הפלסטינים כי ישראל מעוניינת בשקט: "פנינו לא להסלמה, אך נגיב בכוח נגד מי שפועל לדרדר את האזור לאלימות"

האלוף מרדכי (חדשות 2)

בזמן שגל הטרור הפלסטיני ממשיך להשתולל, ישראל פונה לאוכלוסייה הפלסטינית בניסיון להוביל לשקט: מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב פולי מרדכי, התראיין היום (רביעי) לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" - והפנה מסר לתושבים הפלסטינים בגדה המערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

״ישראל אינה מעוניינת בהסלמה בגדה אך תגיב בכוח כנגד מי שפועל לדרדר האזור לאלימות״, מסר האלוף מרדכי, שהבהיר כי ישראל לא תפגע בשגרת החיים של האוכלוסייה ותאפשר לפועלים לצאת לעבודה ולתנועת המסחר.

לדבריו, ישראל אינה מעוניינת לשנות הסטטוס קוו בהר הבית וכי כעת, לאחר החגים, "יחזור המצב לקדמותו בהר". באותה נשימה, הביע האלוף מרדכי ביקורת כלפי הגורמים המסיתים לאלימות בקרב ערביי ישראל.

ישראל חותרת לשקט - אך תפגע במחבלים (רויטרס)


בכל הנוגע לתיאום הביטחוני והאיומים על הפסקתו מצד הרשות הפלסטינית - זאת לאחר נאומו של אבו מאזן בעצרת האו"ם, בו איים לנקוט בצעד זה, מסר האלוף מרדכי כי "הרשות פועלת על פי האינטרסים שלה למנוע התנגשות בין צה״ל למנגנונים לאור המציאות המורכבת בשטח".

עוד הוסיף כי "ראשי זרועות הביטחון עוקבים אחר הנעשה וממשלת ישראל לא תאפשר התנכלויות מכל סוג - לא של פלסטינים ולא של מתנחלים".

בנוגע לרצועת עזה הבהיר מרדכי כי חמאס תישא באחראיות ביחס להסלמה אם תפרוץ לאור העובדה כי היא הכוח השולט בפועל ברמת השטח.
האלוף ציין כי ישראל מאפשרת את תהליך שיקום רצועת עזה ואפשרה לשני מיליון טון תשומות בנייה להיכנס לעזה ולאפשר ל-900 משאיות להיכנס לעומת 200 עד לאחרונה.

יום של טרור: דקה אחר דקה